Kalendář KPO 2013

18.-19. května 2013 - Hořice - 300 zatáček Gustava Havla

Výjezd na jeden z nejslavnějších RoadRacing závodů v Evropě. Hořice pořádají již 51. ročník závodu 300 zatáček Gustava Havla. Tento závod se svoji proslulostí řadí po bok nejslavnější Tourist Trophy na ostrově Man anebo Severo Irského North West 200.

Veškeré detaily naleznete ZDE

 

17.-19. května 2013 - LeMans (Francie) - závod MotoGP

Ve stejném termínu jako "Hořice" se pro Abajafans-KPO o.s. jede i náš "druhý domácí závod" - legendární LeMans! Francouzskou trať nazýváme naší "druhou domácí" proto, že přímo na místě opět budeme mít naši širokou členskou základnu příznivců Karla Abrahama a našich řádných členů sdruženou zejména kolem našeho velvyslance a Chargé d'affaires ve Francii - Charlese! :-)

 

8. června 2013 - Sloup v Moravském krasu - Nežij vteřinou!

Policie Blansko pořádá 6. Ročník dopravně bezpečnostní akce zaměřené na nás motorkáře s názvem „Nežij vteřinou“. V loňském roce se akce zúčastnil i Abaja a jeho účast není vyloučena ani letos. Také my se na tuto akci chystáme, vyrážíme dopoledne z Brna a po malé okružní vyjížďce (cca 150 km) ve 13 hodin přijedeme do Sloupu, kde si prohlédneme ukázky motoškoly Míry Lisého, ukázky autentických záběrů policie ČR z nehod motocyklů a dobrovolníci si zopakují test z autoškoly :-)

Veškeré detaily naleznete ZDE

 

23. června 2013 - Red Bull Ring (Rakousko) - závod IDM

Jednodenní vyjížďka do Rakouska na kdysi slavný okruhu Zeltweg, který dnes nese jméno Red Bull Ring. Na něm se koná 4. závod mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů. Startovní listiny jednotlivých kubatur ještě nejsou definitivně potvrzeny, nicméně budeme doufat, že i v tomto závodě bude patrná Česká i Slovenská stopa. Celého seriálu v kubatuře Moto3 by se měl zúčastnit i český tým FGR s českým jezdcem Láďou Chmelíkem.

 

27.-30. června 2013 - Assen (Holandsko) - závod MotoGP

"Vlajková loď Abajafans" - to je určitě náš "Velký autobusový zájezd" - podrobnosti ZDE - tentokrát opět po pěti letech do "mekky" motocyklového sportu - do holandského Assenu!

Zájezd navazuje na každoroční veleúspěšné autobusové ZÁJEZDY ABAJAFANS NA PODPORU KARLA ABRAHAMA, které jsme pořádali v minulých letech: 2008 - Assen, 2009 - Mugello , 2010 - LeMans , 2011 - Misano , 2012 - Sachsenring.

Aktuálně: VYPRODÁNO!!!


13.-14. července 2013 - Sachsenring (Německo) - závod MotoGP

Dvoudenní zájezd na Německý okruh Sachsenring. Po roce se vracíme na místo našeho posledního autobusového zájezdu, nyní ovšem na vlastních motocyklech a bez výhod, které účast na autobusovém zájezdu sebou nese. Přesto nás čeká hromada exkluzivních a nevšedních zážitků včetně závodu MotoGP a sobotního večera na Ankerbergu.

Další možnost - doprava autobusem Abajafans - veškeré detaily naleznete ZDE

 

20. července 2013 - Praha - finále MS družstev na ploché dráze

Skvělého výsledku dosáhli naši čeští jezdci v této týmové soutěži naposledy v roce 1999! Před dlouhými 14 lety... Tehdy v Pardubicích senzačně vybojovali stříbrné medaile! 

A my jsme byli tenkrát u toho!

Dočkáme se i letos? Asi by to byl zázrak... Chybět však nemůžeme!

 

23.-25. srpna 2013 - Brno - závod MotoGP

Samozřejmě, že toto je NÁŠ NAPROSTÝ KAŽDOROČNÍ VRCHOL - Grand Prix České republiky!

Ať už do Brna letos přijedete odkudkoliv, kdykoliv a jakkoliv, tak jedno je jisté - v neděli v cca 9:00 ráno se VŠICHNI opět sejdeme v našem "kotli" na tribuně D ! A společně poženeme našeho "Localmatadora" Abaju na jeho DOMÁCÍ trati vpřed!!!

Všem doporučujeme využít i náš "kemp Abajafans", který bude jako každý rok na hřišti v Popůvkách a kde opět uděláme i páteční "neoficiální sraz" členů Abajafans a opět pozveme i naše přátele!

 

31. srpna - 1. září 2013 - Těrlicko - Havířovský Zlatý Kahanec

Další RoadRacingová KLASIKA!  Krásnou videoreportáž z loňského roku naleznete zde! Na Těrlickém okruhu dosahují nejrychlejší jezdci a jejich stroje rychlosti vyšší než 300 km/h a průměrné rychlosti přes 160 km/h!

Co k tomu dodat? Snad jen to, že u toho prostě letos musíte být!

 

6.-8. září 2013 - Velký Abajafans Motovýlet - Východní Čechy, Litomyšl, Beskydy + X.Kyjovský okruh

Třídenní výlet po krásách naší vlasti. Podobně jako doktor Skružný ve filmu Vesničko má středisková si několikrát cestou pomyslíme: „Alpy tě ohromí Karle, ale tohle .. tohle tě dojme. To není země, to je zahrádka!“ J

Vydáme se v pátek z Jižní Moravy do Východních Čech, navštívíme dílnu týmu Intermoto, účastníka MS Supersport a také továrnu v níž se vyrábějí motocykly FGR včetně musclebiku Midalu. V sobotu se vydáme z Orlických hor přes Jeseníky do Beskyd. V srdci Valašska navštívíme skanzen v Rožnově pod Radhoštěm a místní pivovar. V neděli se vrátíme z Valašska přes Buchlovské kopce do Brna a dále do svých domovů.

Jednou z variant je i jízda zpět přes Kyjov, kde se ve dnech 7.-8.9.2013 jede X.Kyjovský okruh na kterém bývá Karel "Abaja" Abraham pravidelným hostem!  Motovýlet navazuje na loňský úspěšný 0.ročník našeho "Abajafans Motovýletu" (více ZDE)

Podrobný itinerář obdrží jen přihlášení účastníci.

 

28.-29. září 2013 - Teutschenthal (Německo) - Motokros národů

Víkendový výlet na věhlasnou trať "pod solnou horou" :-) v německém Teutschenthalu. Letošní divácky nesmírně atraktivní "motokros národů" se uskuteční nedaleko našich hranic (u města Halle) a proto nemůže v našem kalendáři "KPO" chybět ani letos! A to určitě nejen proto, že na nás čeká i přátelské setkání s našimi německými členy Abajafans-KPO o.s. a těšíme se na Stephanovy lahůdky z jeho legendární polní kuchyně "QUICKY - die FELDKUCHE" :-)