Nejtežším soupeřem byla nemoc

  Královská kubatura MotoGP má 24 stabilních jezdců, to je pro Abaju 23 těžkých soupeřů... Na letošním Sachsenringu měl Kája soupeře jen jediného, ale toho vůbec nejtěžšího - vlastní zdraví! A aby toho snad nebylo málo, tak v sobotu ještě Abajovi doslova explodoval motor a v nedělním warm-upu odešla elektronika... 

  Kája po celý víkend statečně bojoval s těžkým virem, v 1.FP odjel jen pár kol, do druhého vůbec nenastoupil. Kvalifikaci nakonec absolvoval na 19.místě. Letošní Sachsenring byl "festivalem pádů" a do závodu vůbec nenastoupili 3 jezdci: Anrea Ianonne a hned dva největší favorité na letošní titul krále MotoGP - Jorge Lorenzo a Dani Padrosa!

 Vítězstvím na Sachsenringu se i do průběžného vedení v celém šampionátu dostal Marc Marquez, Abaja se silným sebezapřením nakonec dokázal absolvovat celý závod a obsadil 18.místo.

Abaja: „Upřímně řečeno jsem velice rád, že jsem byl schopen závod dokončit. Motorka mi fungovala dobře, tam ten problém nebyl. Zhruba od poloviny závodu jsem začal být hodně unavený a fakt mi to dalo hodně zabrat. Na konci jsem to v podstatě už nemohl vydržet. Zítra odlétáme do Laguny, snad se můj stav zlepší. Jediné co asi bude fungovat je dostatek spánku a odpočinku, a to mi radí i doktoři. Je mi to líto, mám Sachsenring moc rád a na závod jsem se těšil.“

 Následujícím závodem je hned o tomto víkendu americká Laguna Seca a Káju tak čeká náročný přesun. Přejeme mu tedy nyní jediné - BRZKÉ a HLAVNÉ ÚPLNÉ UZDRAVENÍ!

Díky všem Abajafans (a bylo nás tam asi 30!) za podporu Karla Abrahama "v našem" esíčku Omega na letošním Sachsenringu!

Abaja FOREVER!

                                                              Doča

Fotky ze Sachsenringu ZDE

Výsledky závodu ZDE