Drei Punkte aus dem Sachsenring :-)

Z naprosto bláznivého Sachsenringu odvážíme domů další 3 cenné body!

Počasí si totiž tentokrát s jezdci opravdu zahrálo... Vše je zachyceno na tomto videu (náhlá změna počasí je zachycena od času 0:50, bláznivý start je v čase 0:58). Drtivá většina jezdců těsně před startem vyměnila svůj stroj a tak zatímco na startu zůstal v první řadě naprosto osamocený Bradl (a pak až jezdci od šesté řady dále...), tak v boxové uličce byla pěkná mačkanice :-)

Po startu šel do čela pochopitelně Bradl, který si hned vytvořil náskok, Abaja byl po druhém kole čtvrtý...! Pak se však postupně a podle očekávání začalo pořadí zcela přelévat, ale zatímco Kája vybojuje 3 cenné body, tak v úvodu první Bradl nakonec zůstává bez jediného bodíku.

Marco Grana (šéf mechanik týmu Cardion AB motoracing) okomentoval po závodě celou situaci následovně: „Počasí, si dnes s námi zahrálo. Pět minut před startem závodu začalo pršet a nebylo jasné, jaká bude dráha. Rozhodli jsme se velice správně a na motorce nechali suché pneumatiky. Tím jsme na startu získali 25 sekund. Také jsme měli technický problém na druhém motocyklu, který jsme museli těsně před startem řešit. Díky Magneti Marreli  a Hondě se vše stihlo a záložní motorka byla včas nachystaná. Pro Karla to bylo dnes hodně těžké, zvládl to však perfektně. Jsme na bodech, podařilo se pokořit Bradla a Haydena, proto můžu říct, že jsme spokojení.

Díky všem Abajafans, kteří na Sachsenringu Abaju osobně podpořili! Tentokrát jsme měli svůj hlavní stan rozložen "netradičně" již v nájezdu do zatáčky "Omega", užili si dramatický závod a přímo pod námi měli viděli i jediný pád (Michael Laverty) v závodě MotoGP.

Pár fotek ze Sachsenringu naleznete ZDENa Sachsenringu byl rovněž představen i náš nový "Abajafans fans stroj" :-)) ! O něm však až později ve zvláštním článku...! :-)

Přesně po polovině letošních závodů (Sachsenring byl devátý závod z osmnácti dílného šampionátu MotoGP) má Abaja na svém kontě již 18 bodů. Všech prvních 9 závodů vyhrál letošní suverén a loňský mistr světa Marc Marquez. Pořadí a všechny výsledky naleznete ZDE.

Další závod se jede až po měsíční dovolené v Indy (8.-10.srpna 2014), poté se již jezdci představí od 15.-17.srpna u nás v Brně.

TAK NAVIDĚNOU V BRNĚ  v našem sektoru Abajafans na tribuně "D"!!!!!!!!