Aqua Minerali... con grappa! :-)

 Otázka pro fans Karla Abrahama zněla pro letošek jasně: "kam pojedeme Abaju podpořit v jeho první sezóně v seriálu WSBK?"

A vsadili jsme vše na IMOLU! Za prvé jsme tam ještě nebyli (okruh v Imole není součástí kalendáře MotoGP) a za vše další - je to prostě legenda! A dnes, po návratu,  můžeme směle říct, že naše sázka vyšla na výbornou! Body jsme sice tentokrát celému zbytku Abajafans-KPO nepřivezli..., ale vezeme si jistě plno nových zážitků, dojmů a vzpomínek na tento krásný "přírodní" okruh! Autodromo Enzo e Dino Ferrari měl položen základní kámen již v roce 1950 a bohatá historie z něj doslova stříká... (wikipedia)

  V pátek jsme důkladně zmapovali každou jeho část (úseky Tamburello, Tosa, Variante Alta, Rivazza či šikanu u na hlavní tribuny před cílem) a rozhodli, že oba hlavní závody společně shlédneme v legendárním úseku Aqua Minerali. Samozřejmě jsme jako hosté jsme plně respektovali skutečnost, že jsme právě v AQUA MINERALI... Přátelé, kdybyste viděli, kolik lahví minerálky tam za víkend padlo... :-)) "FAN" i "FUN" bylo z naší strany opět na 100%, no a kdyby k tomu byly i RESULTS..., tak se obávám, že tribuna AQUA MINERALI (a přilehlé stánky) spadly... :-) 
 

Naše setkání s Abajou proběhlo bezprostředně po sobotním závodu, a i když jsme spolu neoslavili žádný bodík... , stejně byla atmosféra našeho srazu opět perfektní a hlavně pohodová!

Ještě před setkáním jsme společně zapálili svíčku (díky za to patří zejména Peťovi Kalovi!) legendárnímu jezdci F1 Ayrtonu Sennovi, který přesně před 22 lety (1.5.1994) přišel v Imole o život, vzpomenuli jeho výjimečný talent a zanechali i pár dalších připomínek naší účasti...

 Poděkování patří rozhodně všem "účastníkům zájezdu", kteří jeli Abaju do Itálie podpořit za jejich maximální nasazení při fandění v našem sektoru - A BYLI JSME V IMOLE HODNĚ VIDĚT!!! Což nám koneckonců potvrdil nejen Abaja, ale i Ondra Ježek, který s námi dokonce po svém nedělním závodě a skvělém 7.místě (ještě jednou GRATULACE, Ondro!!!) shlédl na "naší tribuně" poslední závod víkendu STK1000.

 Díky také všem, co se podíleli na bezproblémovém uhlídání našeho sektoru přímo v epicentru tribuny Aqua Minerali i všem našim partnerům zájezdu Abajafans 2016 - zejména však Automotodromu Brno a.s. - v čele s paní ředitelkou Ivanou Ulmanovou! - díky které jsme měli možnost shlédnou nejen zázení Abajova týmu, ale hlavně celé dění v Paddocku WSBK!

V neposlední řadě pak firmě JEDOTOUR a.s. za jejich naprosto profesionální a přesto velmi lidský přístup...

...a tradičně výbornou spolupráci, organizaci i smysl pro nadhled a improvizaci, jako například při hledání všech sněhem zapadlých věcí ...! :-) 

 

Jako předseda Abajafans-KPO ještě jednou děkuji všem, kteří jste jeli do Itálie Abaju osobně podpořit - byli jste skvělí!!! Díky, že Abaju podporujete a "bojujete" za něj, i když se nám momentálně vůbec nedaří...! Bude líp! A v příštím roce jedeme opět - pochopitelně teď zatím ještě nevíme kam, ani kdy, dokonce ani na jaký seriál... - ale pojedeme opět určitě! To jsme si společně slíbili cestou zpět domů z dalšího našeho nezapomenutelného víkendu s Abajafans!

Abaja (a jeho fans!) FOREVER!

Ja!Ja!Abaja!

Doča

----------------------------------------------------------------------------------------------

Foto z Mugella: Karel Herman  (kompletní fotogalerie ZDE - celkem obsahuje 859 fotek)

VIDEO (autor videa: Petr Kala - Abajafans-KPO z.s.)

Drsný pád Sylvaina Giuntoliho (naštěstí bez následků!) přímo pod naší tribunou Aqua Minerali naleznete ZDE