Další bod je doma

...a co je doma, to se počítá! 

  Ano, je to totiž přesně tak, jak Abaja okomentoval náročný nedělní závod v jihošpanělském Jerezu: „Historie se neptá a jeden bod je po tak těžkým víkendu docela dobrej.“

  V pátek ráno všechny přítomné poněkud překvapil pro Jerez netypický déšť... Abaja toho ale kvůli problémům s elektronikou svého stroje bohužel mnoho neobjel ani v odpoledním tréninku.

  Abaja po pátečních a sobotních trénincích: "Potíže se nám nevyhly bohužel ani dnes. Ráno jsme potřebovali najet co nejvíce kol, ale bohužel se mi motorka opět kvůli technickým důvodům zastavila. Opět jsme přišli o hodně času na trati, ale aspoň něco. Na FP4 jsme potřebovali vyzkoušet ještě několik věcí, které jsme bohužel doted nezvládli, ale také jsme potřebovali skončit 10 minut před koncem abychom případné změny stihli na motorce udělat. Kvalifikace šla myslím perfektně, 1.39,6 je super čas, ale pozice úplně skvělá není. Z motorky jsem vymáčknul opravdu vše co šlo, v nejrychlejším kole motorka klouzala snad úplně všude a několikrát to bylo skoro až za hranou. Škoda, že jsme se na tento čas dostali až teď. Kluci teď máknou aby motorka byla zase o něco lepší na zítřejší závod a uděláme určitě vše abychom odvezli pár bodů domů!!!

  Nedělní závod se jel za velkého vedra - teplota závodní dráhy 41°C! - a zdá se, že mnoho týmů nezvládlo nastavení svého stroje. Asi nejkřiklavějším důkazem je tým tovární Yamahy, když zejména Valentino Rossi v závěru ztrácel jednu pozici za druhou a mnoho nechybělo, aby přišel dokonce i o TopTen... Také Maverick Viňales určitě myslel výše než "jen" na 6.místo. Naopak zcela dominovaly obě tovární Hondy a skvělý závod předvedly (překvapivě) obě tovární Ducati, kterým se v Jerezu v minulosti většinou vůbec nedařilo. Jorge Lorenzo (po kterém je mimochodem pojmenována na okruhu v Jerezu poslední zatáčka - docela netypické a jistě i velké ocenění pro ještě stále aktivního jezdce!!!) získal své první podium na Ducati a Andrea Dovizioso byl pátý. 

Abaja po nedělním závodě:  „Jinak musím říct, že závod jako takový určitě nebyl moc dobrý. Částečně jsem měl problém s přední gumou, která klouzala. Posledních pár kol už jsem měl problémy závod zvládat, možná také trochu kvůli zranění s nímž jsem se tady potýkal i přes prášky na bolest, trošku kvůli vedru. Na tom do Le Mans určitě ještě pořádně zamakám. Jinak do Le Mans se už moc těším na nový povrch, který si jezdci zatím hodně chválí!“

  A tak i díky všem těmto souvislostem - a stále ještě přetrvávajícímu zranění nohy - jeden bodík určitě bereme a již dnes se opět těšíme na další závod, kterým bude LeMans. Tam má Abaja mnoho fanoušků a členů Abajafans a ti jej jistě poženou k dalším bodům!

Zatím Kája bodoval ve třech ze čtyřech úvodních závodů a to je určitě velmi slušné - jen tak dále!!!

Ja!Ja!Abaja!
Doča

Výsledky čtvrtého závodu MotoGP 2017 naleznete ZDE