Fantastické 2 body!

  Nejsou 2 body jako 2 body...! Někdy se jezdec nadře na jeden..., někdy mu jich "spadne do klína" plno... Letošní Grand Prix Austrálie bude určitě patřit k Abajovým vůbec nejlepším závodům v sezóně! Na svém velmi oblíbeném okruhu totiž předvedl parádní výkon, takřka po celý závod bojoval o body i s oběma továrními jezdci Ducati a po celý víkend patřil vůbec k nejlepším jezdcům této značky! V přímém souboji do poslední zatáčky nakonec porazil Jorge Lorenza a Tito Rabata a v závodě ve kterém nedojel pouze jediný jezdec (AE41) získal nesmírně cenné 2 body!

  V cíli navíc ztrátil na vítězného - a již téměř jistého staronového mistra světa - Marca Marqueze pouhých 26,1 vteřiny! Tedy ještě méně než ve výsledkově nejlepších závodech této sezóny v Argentině (10. místo -26,4s) a Assenu (7. místo -36,9s) Po delším čase jsme tedy najeli opět na bodovanou vlnu, která doufejme vydrží až do konce sezóny!   

VELKÁ GRATULACE, Abajo!!!

Abaja po závodě: „Jsem velmi šťastný. Myslím, že je to pro tým velmi důležitý výsledek, vrací nám totiž zpět dobrý pocit. Nikdy si nepřeji, aby kdokoliv spadnul, ale řekněme, že jsme dneska měli smůlu, že se před námi nic nestalo. Co se nás týče, byl to velmi silný závod, zajížděli jsme dobrá kola a byli schopni držet krok s továrními motocykly Ducati! Mým velkým soupeřem byl Lorenzo, několikrát jsem ho předjel. Na konci závodu byla má přední pneumatika stále v dobrém stavu, ta zadní však hodně klouzala a já jsem ztrácel na výjezdech z levých zatáček. A taktéž jsem ztrácel přilnavost, když jsem do nich vjížděl. Musíme si ještě trochu pohrát s elektronikou. V posledním kole jsem si připravil předjížděcí manévr a v zatáčce číslo čtyři jsem se na brzdy dostal před Jorgeho. Byl jsem si jistý, že mi to vrátí při výjezdu ze zatáčky, ale neudělal to, a tak jsem skončil čtrnáctý. Není to nijak výjimečný výsledek, ale vzhledem k závodu, ve kterém jsem jezdil ve velké skupině a skončil jen 26 vteřin za vítězem, si nemyslím, že bychom mohli udělat víc."

Ja!Ja!Abaja!
Doča

Výsledky šestnáctého závodu MotoGP 2017 včetně celkového pořadí naleznete ZDE