No race... but full fun! :-)

V Abajafans pamatujeme za 11 let naší trvalé podpory Karla Abrahama již ledasco ;-). 
 
Máme na kontě vítězství, úspěchy, nezapomenutelné souboje o body, zažili jsme pochopitelně už i horší časy, nezdary a pády...
  Podobně tomu bylo i na našich tradičních autobusových zájezdech. Projeli jsme již celou Evropu křížem, krážem, od jihu, přes daleký západ až na sever. Už jsme byli s naším busem dvakrát v holandském Assenu (2008, 2013), dvakrát v italském Mugellu (2009, 2014), dvakrát i v "sanmarinském" Misanu (2011, 2017), ve francouzském LeMans (2010), na německém Sachsenringu (2012), ve španělské Barceloně (2015) či při Abajově sezóně v seriálu WSBK v italské Imole (2016). Pekli jsme se na slunci, koupali se v moři, několikrát už i v dešti... třásli se na tribuně zimou či dokonce zažili nefalšovanou "koulovačku" a další zimní radovánky (cestou do Imoly přes Alpy)... Zažili jsme zájezd při němž s námi Abaja seděl na tribuně (2008), při němž kvůli zranění vůbec nestartoval (2012), ale také jsme již domů společně dovezli plno cenných bodů!

  Co jsme však doposud nezažili byl zrušený závod... Dočkali jsme se už i toho!!! ;-))

Smutné je, že zrušený závod nebyl kvůli hustému dešti, špatným meteorologickým podmínkám či kvůli nenadálé kalamitě jako u naposledy zrušeného závodu v Rakousku v roce 1980, když na trať napadl čerstvý sníh... Bylo to jen a pouze kvůli naprosto "zfušovanému" novému povrchu trati v Silverstone a tedy jen a pouze vinou pořadatelů závodu! Velmi smutné je to dále i kvůli tomu, že kde jinde tak často prší jako v Anglii? To neměli trať odzkoušenou a schválenou za deště? Přitom se na této trati před nedávnem jely závody F1 a už i při nich si jezdci stěžovali na nový povrch. Bohužel se závod F1 jel na suchu! Protože stát se to při závodě F1, tak byla ostuda patrně ještě mnohem větší a mohly přijít nezbytné úpravy tratě (zejména jedné jediné zatáčky v níž se držela velká kaluž vody!) a my mohli znát vítěze závodu MotoGP i kolik bodů přivezeme domů tentokrát...

  Mottem našeho letošního zájezdu bylo: "KEEP CALM and 17" (zůstaň v klidu a "17"!) a tedy jak už jsme si také říkali v buse cestou domů... My, co se nás zrušení závodu OPRAVDU těžce dotklo na vlastní promočenou kůži, tak jsme to hodili již dávno za hlavu... a již za pár hodin po opadnutí pochopitelného a velkého zklamání z chybějící "třešničky na dortu", si užívali další program skvělého zájezdu a plánovali kam zase příště! Koneckonců, pochybnosti o kvalitě trati a zdvižený prst nad ohrožením celého nedělního závodu jsme slyšeli přímo od Abaji již v sobotu večer na naší společné schůzce s táborem jeho nejvěrnějších přímo na okruhu Silverstone. To se uskutečnilo jen pár hodin po neštěstí, které potkalo Tito Rabata. V kombinaci s "brutální" předpovědí počasí to bylo už v sobotu večer opravdu "reálné" a dal se tušit velký "průser". Nebýt ale asi vážného zranění Tito Rabata, tak si troufnu říct, že se normálně jelo...! Jak by ale vše dopadlo, kdyby do tohoto rybníku vlítlo celé pole MotoGP najednou?? V ostrém závodě mohlo opravdu dojít opravdu k fatálnímu neštěstí a tak plně respektujme rozhodnutí jezdců. Odpovědnost za tuto "megaaféru" a opravdu velký "průser" nese však jednoznačně okruh Silverstone a bude zajímavé sledovat, jak se k tomuto fiasku postaví...
 
  Přímo do autobusu nám cestou zpět Abaja zatelefonoval a zdravici a poděkování pověsil i na svůj facebook. A my se pozvolna mohli začít postupně věnovat naším dalším plánům ;-) 
 Abaja: "Takže balíme. Bohužel podmínky na trati byly velmi špatné, a to hlavně díky novému povrchu, který se řekněme moc nepovedl a pochopitelně neustávajícímu dešti. Safety komise tak rozhodla, ze není bezpečné dnešní #britishgp odstartovat. Je to velká škoda, ale ani můj fanklub, který je zde přítomný, dnes závody neuvidí. Děkuji za podporu, Karel."
 
 Třešnička na dortu v podobě závodu MotoGP tomuto zájezdu tedy opravdu chyběla..., ale s tím nic nenaděláme. Vše ostatní, co jsme naplánovat mohli, tak klapalo na 100%! Zájezd to byl opět nezapomenutelný - projeli jsme celkem 6 států, navštívili Lucembursko, celodenní Londýn, Oxford, prožili plné 3 dny na okruhu Silverstone, shlédli všechny tréninky, kvalifikace, warm-upy... ;-), prohlédli si paddock a veškeré zázemí, prošli celý okruh a každou tribunu, setkali se s Abajou, užili si zábavu při cestě na trajektu i v mnoha anglických "PUBech", zdokonalili si naši angličtinu (tů rum tu rům tů tů tů) ;-) a cestou se zasmáli asi 1017 dalším Husajnovým vtipům... ;-)
 
  A vše zlé je také vždy k něčemu dobré! Máme třeba nový důvod - a možná už i ve velice dohledné době - se do Silverstone opět vrátit. Uvidíme, jak moc stávající kauza na tento legendární okruh dopadne. A my co už jsme tam byli, tak jistě potvrdíme, že se jedná o opravdu KRÁSNÝ okruh s velmi osobitou atmosférou i velkým "géniem loci"! Uvidíme také dále, jak se bude posouvat stavba plánovaného okruhu ve Walesu a zcela nové možnosti se nám díky skvělé spolupráci s CA JEDOTOUR otevřeli i pro další dříve "nedostupné" cíle... (Jerez, Valencie, Finsko? - detailněji o tom na Mecheche 2019).
 
  Na příští rok totiž padlo rozhodnutí - a potvrzení našeho původního plánu - že se opět vrátíme k našim kořenům a pojedeme - již potřetí v naší bohaté historii - do Assenu! Tam sice také často prší... ;-)) ale troufnu si říct, že být stejné počasí jako bylo v neděli 26. srpna Silverstone, v Assenu nebo u nás doma na Automotodromu v Brně, tak by se bylo bývalo normálně jelo! Proto ještě jednou opakuji, vina leží jednoznačně na okruhu Silverstone. A je to opravdu velmi mrzuté, jak si  tento legendární okruh v roce svého 70. výročí pokazil svoji prestiž, protože jsme na něm jinak zažili 3 nezapomenutelné dny a jeho zázemí i organizace šlapala jako hodinky...
 
  A tak jsme si závěrem zájezdu zazpívali "sláva, nazdar výletu..." ;-) a těšíme se zase na příště - nás ABAJAFANS totiž nic nezastaví!!!
 
Všem „zájezdníkům“ přeji klidné dny a vydatný odpočinek - RESPEKT před všemi Abajafans co jeli Karla Abrahama podpořit i do daleké Anglie na takřka týdenní zájezd - díky vám všem to bylo skvělé!!!
Abaja - a jeho fans! - FOREVER!
 
*****************************************************************
Velké poděkování za podporu našeho 11. zájezdu Abajafans patří
*****************************************************************
 
...a dále za veškeré improvizace, pohodu a velkou vstřícnost oběma našim řidičům Radkovi s Lubošem a celé Cestovní agentuře JEDOTOUR - Josef Trojáček za pomoc s přípravou celého zájezdu, s výlety, s ubytováním a všemi "detaily" . V neposlední řadě pak firmě MEATFLY za pláštěnky zdarma pro každého "účastníka zájezdu" - hodily se nám opravdu velmi moc... A jsou skvělé! ;-))

Ja! Ja! Abaja!
Doča
 
PS: pár fotek naleznete níže, komplet fotogalerie budeme doplňovat!
 
Logo 11. zájezdu Abajafans:
První zastávka - Lucembursko
Druhá zastávka - uprchlíci v Calais...
Na trajektu Calais - Dover
Bílé skály nás již vítají...
Rychlé kafe u babičky... (Buckinghamský palác)
Procházka Londýnem (Millennium Bridge, London Eye)
Freundschaft u Tower Bridge
Zasloužený krátký odpočinek v londýnské PUBu Walkers Of Whitehall
Udělení pamětních odznaků 11. zájezdu Abajafans skvělé obsluze PUBu z rukou předsedy!
Už jsme tady! Už jsme tady! Už jsme tady!
Tribuna Abbey je "ready"!
Oxford - Univerzita třetího věku - něco málo ze sobotních dopoledních studií...
Na kvalifikace jsme ale už opět na tribuně v prostoru startu a cíle! (Woodcote B)
Setkání Abajafans s Abajou, sobota 18:30, Silverstone (Gate 3) - jedna "společná"...
Abaja nám popisuje těžkou havárii Tito Rabata a problémy s novým povrchem tratě, na které se tvoří velké kaluže...
Na tribuně "I." - ultras patriots - 3 velké opory Abajafans, které NIKDY a NIKDE nechybí!
Na tribuně "II." - naši matadoři (nejen) "XXXL size" jsou také připraveni!
Na tribuně "III." - tribuna Abbey, 28.6. Silverstone - KEEP CALM and 17!!!
Pláštěnky se hodí i pod střechou...
Na přírodní tribuně při nedělním ranním warm-upu…
Aquaplaning předváděl i Safety car...
…zatímco někteří jedou zcela bezpečně (safety) už několikáté kolo Guinnessa! ;-)
Kolegové traťáci ze Silverstone a Brna po nedělním "závodě" v družném objetí!
TAK ZASE PŘÍŠTĚ!!! ABAJAFANS FOREVER!
 
Kompletní fotogalerie ZDE (bude průběžně aktualizováno)