IRTA test MotoGP – Závěr testu ve znamení převahy Ducati

Na prvních čtyřech místech výsledkové listiny třetího dne testů královské kubatury v Sepangu jsou jezdci Ducati. Absolutně nejrychleji zajel v Sepangu Danilo Petrucci, jehož maximem na kolo je 1'58,239 sekundy. Druhým v pořadí je nováček Francesco Bagnaia, třetí Jack Miller a čtvrtý Andrea Dovizioso. Všechny tři jezdce dělí jen tři desetiny. Nejrychlejším zástupcem Yamahy je pátý Maveruck Viñales a Hondy šestý Cal Crutchlow. Český jezdec Karel Abraham byl v pátek dvacátý. Letos druhý třídenní IRTA test MotoGP je v termínu 23.-25.února na katarském okruhu v Losail. Start prvního závodu je na programu 10.března.
Nejrychlejším jezdcem testu v Malajsii je Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati), jemuž se v pátek povedlo zajet kolo časem 1'58,239 sekundy. Tak rychle v Sepangu zatím nikdo nejel. Platný rekord je 1'59,053 sekundy a loni, rovněž třetí den testu v Malajsii, zaznamenal Jorge Lornezo s Ducati čas 1'58,830 sekundy. Petrucci tak může být spokojený, třebaže tam byl v jeho případě celkem drsný pád. Ital měl z místa nehody ale odejít po svých. Ducati GP19 byla v testu opatřena páčkou navíc, což si někteří všimli, a tato páčka zřejmě ovládá předpětí zadního tlumiče, takže něco, co by mělo Ducati při startu vystřelit dopředu před ostatní. Uvidíme. Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) uzavírá čtyřčlennou skupinu jezdců Ducati a na prvního ztrácí tři desetiny.

Druhým jezdcem v pořadí je Francesco Bagnaia (Alma Pramac Racing), který během dne odjel jen jednadvacet kol, ale s časem 1'58,302 sekundy, který byl jen o 0,063 sekundy pomalejší než v případě továrního jezdce Ducati Petrucciho. Bagnaia jako nováček rozhodně překvapil a bude určitě zajímavé sledovat jak si povede v katarském testu. Jeho týmový kolega Jack Miller (Alma Pramac Racing) je třetí nejrychlejší, takže pro satelit Ducati vynikající závěr testu v Sepangu. Australan první i druhý den havaroval v deváté zatáčce a v pátek už si chtěl něco podobného odpustit. Bohužel, tentokrát to byla sedmá zatáčka, kde skončil na zemi.
Španěl Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP) najel celkem 79 kol a byl třetí den nejpilnějším jezdcem královské kubatury. S časem 1'58,644 sekundy byl pátý v pořadí, čtyři desetiny za maximem dne. Velmi dobře zajel Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), který je na Yamaze nováčkem, ale viditelně mu sedla. Ital nastavil osmý čas 1'59,141 sekundy a byl rychlejší než Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), jemuž s časem 1'59,155 sekundy patří desátá příčka. Čtvrtá Yamaha nováčka Fabia Quartarara (Petronas Yamaha SRT) je s časem 1'59,497 sekundy šestnáctá.

Nejrychlejším jezdcem Hondy je šestý v pořadí Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol). Britský závodník zajel třetí den 61 kol s maximem na 1'58,780 sekundy, což je stále hodnota pod hranicí platného kvalifikačního rekordu. Jeho týmový kolega Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) je s časem 1'59,148 sekundy rovněž součástí první desítky nejrychlejších, což je pro Japonce určitě pozitivní znamení. Jedenáctý Marc Márquez (Repsol Honda Team) zatím není s ramenem úplně stoprocentní a jeho páteční čas byl na hodnotě 1'59,170 sekundy. Španěl Jorge Lorenzo (Repsol Honda Team) v Sepangu netestoval kvůli zranění, takže ho nahradil zkušební jezdec HRC Stefan Bradl.
Sedmým časem rozhodně zapůsobil Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini), protože u Aprilie potřebují výsledky jako sůl. Španěl během dne zvládl 52 kol s časem 1'59,022 sekundy. Nováček v týmu Andrea Iannone (Aprilia Racing Team Gresini) je na antibiotikách, jelikož má nějakou infekci, dle některých kvůli nějakému předchozímu estetickému zákroku.

U Suzuki byl tentokrát Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) dvanáctý s kolem za 1'59,180 sekundy. Jeho nový týmový kolega Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) zvládl 53 kol s patnáctým maximem 1'59,486 sekundy. Co se týče KTM tak tam je to horší, protože jejich jezdci jsou od sedmnáctého místa dál. Takže sedmnáctý je Johann Zarco (Red Bull KTM Factory Racing), osmnáctý Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), devatenáctý Miguel Oliveira (KTM Tech 3 Racing) a jednadvacátý Hafizh Syahrin (KTM Tech 3 Racing).

Poslední třetí den Tito Rabat (Reale Avintia Racing) nastavil 1'59,485 sekundy, což stačilo na patnáctou pozici výsledkové listiny. Karel Abraham (Reale Avintia Racing) se pod dvě minuty nedostal a s časem 2'00,378 sekundy je dvacátý, něco přes dvě sekundy na prvního.