Druhé testy v Kataru - na čele Yamaha, Abaja se těší na úvodní závod!

V dějišti letošního úvodního závodu MotoGP (10. března 2019) v Kataru se konaly druhé oficiální testy královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů.

Na rozdíl od Sepangu, kde se pořadí jednotlivých dnů měnilo více, tak v Kataru se držely v popředí jezdci na strojích Yamaha a naopak se překvapivě příliš nedařilo strojům Ducati. Ale už jsme to psali několikrát - testy jsou testy a závody bývají zpravidla úplně o něčem jiném!

V kombinaci všech tří dnů skončil na prvním místě Maverick Viňales, druhý byl velice překvapivě Fabio Quartararo a třetí výborně jezdící Alex Rins na Suzuki. Na čtvrtém místě se umístil loňský šampión Marc Marquez, šestý byl jeho "týmový nováček" u Repsol Hondy Jorge Lorenzo a mezi ně se vklínil multišampión Valentino Rossi. Výborně v testech zajel Pol Espargaro na KTM (8.místo), naopak nejrychlejší stroj Ducati byl až desátý a sedlal jej Danilo Petrucci. Andrea Dovizioso byl až 15... Abajův týmový parťák Tito Rabat, který patřil opět k nejpilnějším jezdcům na trati, testy zakončil na 16. místě. Abaja byl v kombinaci časů všech tří dnů ma 21. místě (výsledky ZDE), přesto byl spokojený, protože ztráta na bodované příčky i TopTen je celkem minimální. Jeho vyjádření naleznete na jeho FB (odkaz i na titulní stránce našich stránek www.abaja.cz). Pro potřeby našeho webu a archivu Abajafans jsem jej přepsal i do textové podoby... ;-))

Abaja po 2. dnu testů v Kataru (24.2.2019): "Ahoj všichni, rozhodl jsem se udělat krátký "facebook live". Dneska to docela šlo, bylo to dobrý, hodně jsme se přiblížili času, který potřebujeme. Respektive ta pozice není skvělá, ale v každým případě to máme nějaký 3 desetiny na tuším 12., 13. místo což je pecka, takže musíme na tom zamakat zítra, aby jsme se opět posunuli dál. Hlavně ten závodní víkend potom bude zase o něco ostřejší, protože ten adrenalin tam stoupne."

Abaja po 3. dnu testů v Kataru (25.2.2019): "Ahoj všichni, tak máme po posledních testech, které byly tady v Kataru. Skončili jsme dvacátí, což je nic moc, nezlepšili jsme se včerejší čas, což mě mrzí, ale dneska to bylo takový náročnější, chtěli jsme zkusit závod, prostě dlouhý ježdění asi 22 kol, ale bohužel byl nějaký technický problém, tak jsme museli po pár kolech zastavit a motorku jsme museli zastavit a motorku dát dohromady. Vypadá to, že už ten problém tam není, ale bohužel nám to prostě docela zkazilo den. Ale nedá se nic dělat, jinak testy byly skvělý. Myslím, že jsme se hodně naučili, na hodně věcí jsme přišli, zase jsme se se sžili s týmem, myslím si, že jsme už opravdu připravení na ten první závod a jak jsem říkal včera, jak tam bude v tom ten adrenalin a všechno, tak určitě půjde o něco líp!"

V další fázi odpověděl i na mnohé otázky. Za favorita letošního ročníku považuje opět Marqueze, ale titul by přál Dovimu a mj. poblahopřál Bautistovi k jeho skvělému trojitému vítězství v Austrálii při jeho přestupu do WSBK!

Ale to se už podívejte sami... ;-)

GO ABAJA!

Doča

(foto: FB Karla Abrahama)