Šance po rozpacích. Abrahama s Kornfeilem čeká závod v Argentině

Brno – Šance na reparát. Jihomoravské piloty v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů Karla Abrahama z Brna s Jakubem Kornfeilem z Rohatce na Hodonínsku čeká v neděli v Argentině na okruhu v Termas de Río Hondo druhý závod sezony.
Oba mohou vylepšit dojem po rozpačitém úvodním katarském podniku, v němž před třemi týdny dojel Kornfeil v Moto3 desátý a Abraham v MotoGP osmnáctý. První jmenovaný už má za sebou úvodní volný trénink, při němž se umístil na čtvrté pozici.
Na argentinský okruh, který měří téměř pět kilometrů, má příjemné vzpomínky Abraham. Brněnský pilot tam před dvěma lety zajel životní kvalifikaci, která mu vynesla start do závodu královské kubatury z druhé pozice. I když v následném závodě skončil na desáté pozici, patřil tento víkend mezi jeho vydařenější v kariéře v MotoGP. V minulém roce dorazil do cíle až jako dvacátý. Kornfeilovi naproti tomu argentinský okruh, který vznikl v roce 2007, nesedí. V minulém roce dojel na čtrnácté pozici a jeho maximem je devátá příčka.
Závod Moto3 je na programu v neděli od pěti hodin odpoledne našeho času, MotoGP startuje o tři hodiny později. Kromě jihomoravské dvojice se na něm opět představí také mladý český pilot Filip Salač.