Slavíme 200. GRAND PRIX !

Karel Abraham pojede při letošním závodě v Le Mans svůj dvoustý závod v kariéře v rámci Mistrovství světa silničních motocyklů!!! A to je pořádný důvod k oslavě, co říkáte?!? ;-))

Doposud má Abaja na svém kontě 31 závodů ve třídě 125cc, 47 startů ve třídě 250cc, 14 v Moto2 a 107 startů v královské MotoGP (31+47+14+107=199!)

Dalším důvodem k naší zvýšené pozornosti o tento závod je skutečnost, že Abaja pojede letos poprvé "doma", neboť má ve Francii svoji širokou základnu věrných fanoušků!

 S naším zájezdem Abajafans jsme byli v Le Mans (a také cestou v Paříži!) v roce 2010. Jednalo se hned o 3. zájezd v naší historii, který také rozhodně patří k těm nezapomenutelným! Tehdejší závod Moto2 v roce 2010 totiž připomínal "Ruskou ruletu" (celkem v něm bylo 13 pádů na suchu!!!) a do jednoho z nich se bohužel těsně po startu nešťastně a nezaviněně připletl i Abaja . Pád zavinil jezdec jedoucí před ním, před esíčkem Dunlop se pak vytvořil "špunt" a když se mu Abaja vyhýbal, tak jej z boku srazil domácí jezdec Di Meglio (nyní jezdec EWC, kterého jsme mohli vidět minulý víkend na Slovakiaringu). Pád byl naštěstí v poměrně malé rychlosti. Vše jsme na vlastní oči sledovali, neboť jsme měli právě před esíčkem Dunlop tehdy náš "domácí" kotel… Cestou ze zájezdu jsme se však naopak dozvěděli radostnou zprávu o tom, že se naši hokejisté stali mistry světa! V tomto případě naopak žádáme opakování tohoto scénáře, letos jen s týdenním zpožděním… ;-))
   
 Závodní okruh Bugatti byl postaven v roce 1965 a je součástí slavné závodní dráhy 24Hodin Le Mans. Motocyklový šampionát hostil od konce šedesátých let s krátkými přestávkami až do roku 1995, kdy museli okruh v rámci bezpečnostních pravidel přestavět. Do kalendáře se pak okruh Bugatti nastálo vrátil v roce 2000. Okruh Bugatti má dráhu dlouhou 4,2km, nejdelší rovinka měří 674 metrů. V jednom kole jezdci projedou celkem 14 zatáček (5x levá a 9 pravá). Domácí fanoušci věří v další skvělý letošní výsledek Fabia Quartarara , který bude patřit k favoritům závodu i jejich "Localmatadora" a dvojnásobného mistra světa Moto2 Johanna Zarca, kterému se však letos na KTM vůbec nedaří... Děsivou havárii zažil předloni v Le Mans Jack Miller, když při tréninku ztratil kontrolu nad motocyklem a vyletěl do bariéry. Od ní se odrazil, motocykl se dostal do zběsilých kotrmelců, ale naštěstí jej těsně minul! Video ZDE

Napříč kubaturami (125/250/Moto2/MotoGP) zde Abaja startoval od roku 2005 již 13x, z toho v královské kubatuře MotoGP 7x. Nejlépe dojel desátý v roce 2011. Celkově se mu zde však bohužel příliš nedaří a okruh zrovna nepatří k jeho oblíbeným…

Vloni obsadil 17. místo, letos věříme v první body! V Le Mans také často prší, tak uvidíme, co se letos přihodí... ;-)) 

 Nedělní slavnostní dvoustý Abajův závod startuje v tradičním čase 14:00 SELČ.

   Přeji pěkný den a pátý závodní víkend všem Abajafans - a držte opět pěsti!    

PS: No a těm co jedou na zájezd Abajafans na SPEEDWAY do Polska  přeji KRÁSNÉ ZÁŽITKY na vyprodaném Národním stadionu pro více jak 55.000 díváků!    

GO ABAJA!

Doča