Do Mugella v plné formě!

Do Mugella odjížděl Kájův oficiální fanklub v plné formě (viz. v článku níže) - a podařilo se - první letošní body jsou doma - GRATULUJEME!!!

Abaja po skvělých výkonech během celého víkendu zaslouženě získal své první letošní body, když se celý víkend pohyboval na hraně TOP15. V kvalifikaci za sebou dokonce nechal multišampióny na továrních strojích Yamaha (Rossi) i Honda (Lorenzo) a dále i tovární Suzuki (Mir) a KTM (Zarco, Oliveira).


(po kliknutí na obrázek nebo ZDE se vám načte celý GRID MotoGP 2019 v Mugellu)

Do závodu sice odstartoval opatrněji (po zkušenostech z warm-up-lapu v LeMans se není vůbec čemu divit...), ale skvělým bojem obsadil pěkné 14. místo!
Kájův komentář naleznete na jeho "FB LIVE" z Mugella:
https://cs-cz.facebook.com/KarelAbraham17/

Smůlu si tentokrát vybral jeho parťák z týmu Avintia Tito Rabat, který odstartoval z boxů a nedokončil ani první kolo... Tým Avintia (jediný opravdu soukromý tým v poli MotoGP) je tak i nadále beznadějně poslední se ziskem 4 bodů...

Skvělé vítězství na domácí trati si naopak užil Danilo Petrucci na Ducati, celkově si vedení v šampionátu ještě více upevnil v Mugellu druhý Marc Marquez.

Příštím závodem MotoGP je Barcelona, dalším je už náš velký autobusový zájezd do Assenu a přesně za 2 měsíce bude závodní neděle 4. srpna v rámci Grand Prix České repuibliky - TĚŠÍME SE!!

----------------------------------------------------------------------------------------

Dalším dílem letošního kalendáře MotoGP je Mugello!

A Abajafans je zásluhou našich italských členů skvěle připraveno a v plné formě, mrkněte zde :-)

Velké díky patří Marcovi, Raphaelovi a dalším fanouškům Karla Abrahama z okolí Lago di Gardy - fantastický stroj a již druhý stroj Abajafans v naší garáži!

O tom prvním si můžete přečíst zde

  Okruh Mugellu patří rozhodně k těm nejkrásnějším v celém seriálu MotoGP. Je položen v nádherné toskánské krajině nedaleko městečka Scarperia, poblíž překrásné Florencie. Jedná se o klasický motocyklový okruh, a to i přesto, že je testovací tratí italské stáje Ferrari, která jej v roce 1988 koupila. Pravidelně se v Mugellu jezdí MS motocyklů od roku 1991. Tribuny jsou blízko trati, navíc se na všech přírodních tribunách dá přímo i kempovat! I proto bývá atmosféra v Mugellu opravdu skvělá a velice bouřlivá, kterou domácí italové opravdu „umí udělat…“ ;-) Není ani divu, v každém závodě mají svého velkého favorita na vítězství. Láska Italů k motoristickému sportu je věhlasná, v tom motocyklovém i zásluhou značek, které dříve zasáhly do motocyklového MS, jako byly: Mondial, Moto Guzzi, Gilera, MV Agusta, Morbidelli, Garelli, Cagiva a nyní jsou Aprilia a Ducati!

   Trať je dlouhá 5,2km, má 6 levých a 9 pravých zatáček a je velmi rychlá! Na cílové rovince dlouhé 1141m dosahují jezdci rekordních rychlostí. I když je často považována tratí „pro Ducati“, tak aktuální rekord okruhu (nejrychlejší kolo zajeté v závodě) drží Honda a Marc Marquez! Jeho hodnota je 1:47,639. Top Speed z roku 2016 má hodnotu těžko uvěřitelných 354,9 km/h a zajel ho Andrea Iannone, tehdy na Ducati! Celé pole jezdců MotoGP však jezdí rychlosti vysoko nad 330 km/h. Nejvíce vítězství má v Mugellu Valentino Rossi (7x) a Jorge Lorenzo (6x), který vloni vyhrál svůj první závod na stroji Ducati.

Abaja startoval v Mugellu v královské kubatuře MotoGP dosud 6x, nejlépe dojel dvanáctý – a to hned 2x - v letech 2011 a 2014! Napříč kubaturami (od roku 2005, postupně 125/250/Moto2/MotoGP) zde startoval 11x!
Celkově se mu v Mugellu docela daří, nedojel zde jen v roce 2006 a body bral hned v polovině odjetých závodů! Nejlépe se umístil v roce 2008 ve třídě 250cc  na krásném 7. místě.  Vloni však nedokončil první kolo...

      S naším pravidelným autobusovým zájezdem Abajafans jsme byli v Mugellu již dvakrát, v letech 2009 a 2014. Poprvé jsme měli „kotel“ v nájezdu na „Correntaio“ (u tribuny Ducati) a podruhé v zatáčce „Casanova“. V obou případech to byly skvělé zážitky - a co víc - Abajovi se podařilo vždy získat body! V roce 2009 (ještě ve třídě 250cc) získal 3 body, v roce 2014 v královské MotoGP dokonce 4 body za výborné 12. místo. Věříme tedy v opakování těchto výsledků také letos!

  I okruh v Mugellu je tedy pro náš některý příští autobusový zájezd rozhodně „na řadě“ a v roce 2020 bude patřit - společně s Valencií! - k velkým favoritům. Ale to hodně předbíhám… ;-)

 Nedělní závod startuje v tradičním čase 14:00 SELČ.

   Přeji pěkný den a pátý závodní víkend všem Abajafans - a držte opět pěsti!    

GO ABAJA!

Doča