Viva Barcelona!

V Mugellu jsme získali po skvělém výkonu první 2 body a tak letošní sezóna může začít... ;-) Již o tomto víkendu nás čeká její sedmý díl v Barceloně!

  Katalánský okruh Montmeló patří k těm, které jsme měli již možnost navštívit v rámci našich pravidelných autobusových zájezdů. Bylo to v roce 2015. Tehdy však bohužel Abaja zaznamenal jeden ze svých nejhorších zážitků v éře MotoGP (zlomenina a bolestivé a komplikované vykloubení palce a tím de facto ukončení sezóny celé 20015 i tehdy dosavadní éry v MotoGP…). My, jen jako diváci…, však máme na okruh v Barceloně a celý zájezd o hodně příjemnější vzpomínky – krásné přírodní tribuny, famózní tribuna „start-cíl“, prohlídka města Barcelony a hlavně teplíčko a moře… ;-)  (více o zájezdu Abajafans v roce 2015 naleznete ZDE)

Pro diváka je to tedy velmi příjemný a zajímavý okruh, pro jezdce však rok od roku děsivější…! Hned rok po našem zájezdu, v roce 2016, se na něm totiž zabil domácí skvělý jezdec Luis Salom ve třídě Moto2 – více v článku Rissa: „Zbytočná smrť pretekára…“ 
  A vloni tam došlo k další tragické události. Zemřel tam totiž Andreas Perez, mladý (dokonce jen čtrnáctiletý!) a talentovaný domácí jezdec, který v nemocnici podlehl následkům zranění, které utrpěl při nehodě v závodu MS juniorů FIM CEV Repsol Moto3.

  Okruh leží 25 km od Barcelony, má 6 levých a 8 pravých zatáček, délku 4,6 km a v kalendáři MotoGP se poprvé objevil v roce 1992, tedy v roce ve kterém se naopak chybělo – tehdy naštěstí jen na rok, tentokrát by to mělo již fatální následky!!! – naše domácí Brno! 

  Abaja startoval v Barceloně v královské kubatuře MotoGP dosud 6x, nejlépe dojel desátý – a to hned v prvním roce svého působení v MotoGP. Nejlepší výsledek zaznamenal o rok dříve v roce 2010, když dojel čtvrtý ve třídě Moto2. Tehdy jsem měl tu čest u toho s rodinou být… a na následném srazu Abajafans v Popůvkách mu slavnostně předat bramborovou medaili… ;-) , odkaz naleznete ZDE 
  Jednalo se tehdy o nejlepší výsledek v jeho dosavadní kariéře, který překonal téhož roku v Japonsku ziskem prvního pódia a zejména pak ve Valencii ziskem svého prvního vítězství v seriálu Grand Prix!

Vloni získal Abaja skvělé 3 body (cíl však vidělo pouhých 14 jezdců!), letos bereme jakýkoliv bod!

 Nedělní závod startuje v tradičním čase 14:00 SELČ.

   Přeji pěkný den a pátý závodní víkend všem Abajafans - a držte opět pěsti!    

GO ABAJA!

Doča