Máme další bodík!

 Abaja na rakouském okruhu Redbullring vybojoval svůj letošní čtvrtý bod. Rozhodně to není na nějaké velké oslavy, ale je to jistě povzbuzení do dalších tvrdých bojů...

  Po skvělém souboji zvítězil Andrea Dovizioso, který v poslední zatáčce zdolal lídra šampionátu Marca Marqueze. Tomu zůstává triumf na Red Bull Ringu stále zapovězen, potřetí za sebou tu skončil po vítězství v kvalifikaci druhý. Rakousko nadále zůstává v současném kalendáři jediným místem, kde sedminásobný mistr světa Márquez ještě nevyhrál. Naopak Ducati slaví svůj čtvrtý triumf v řadě a je stále na tomto okruhu neporažené!

  Ve třídě Moto2 vyhrál Brad Binder na KTM, přesto ihned po závodě továrna ohlásila od příští sezóny konec v této třídě. Překvapivou zprávou je také ukončení spolupráce mezi KTM a Johanem Zarcem ve třídě MotoGP!

  Moto3 ovládl "rebel" Romato Fenati, který poprvé od znovunabytí své závodní licence vystoupil na stupně vítězů. Dobré je si i připomenout, že právě před třemi lety byl na Redbullringu "na minutu" vyhozen z týmu VR46 a to proto, že mrštil svoji akreditaci do tváře Uccia Salucciho, tedy šéfa týmu... ;-)

Abajův komentář ZDE

Pár fotek mých (jen pro zachycení atmosféry) z Redbullringu naleznete ZDE ;-)

GO ABAJA!

Doča

PS: Mrkněte i na aktualizace předchozích článků a fotogalerii - byly doplněny fotky z Assenu a z Brna a fotogalerii budeme i nadále průběžně aktualizovat ;-)