Karel Abraham o svém zranění, o nové Hondě a také o Peškovi

Karel Abraham má za sebou hodně nešťastnou sezónu, provázenou zraněními a jak sám říká: "Horší už snad ani nemohla být". Na otázku, zda to má snad něco společného s číslem 13, říká Abaja: "Nevím, ale několikrát jsem si přál, že by rok 2013 už mohl skončit".
celý článek

Grand Prix České republiky 2014 v Brně se pojede ve dnech 15. – 17. srpna

I v roce 2014 se pojede Grand Prix České republiky 2014, a to i přesto, že letošní ztráta za závod Grand Prix České republiky 2013 byla 41,7 milionů korun. 
celý článek

Skončily oficiální testy IRTA ve Valencii

Třetím dnem pokračovaly testy na okruhu Ricarda u Valencie. Nezúčastnily se už tým Yamaha Factory s Rossim a Lorenzem a také Avintia Blusens, který bude od zítřka testovat v Aragonu s Hectorem Barberou a bude mít ve svých motocyklech FTR zabudovány tovární superbikové motory od Toma Sykese.
celý článek

Druhý den testů ve Valencii

Nejrychlejším pilotem druhého dne testování byl mistr světa Marc Marquez s Hondou, který zajel čas 1:30,536 min., druhý skončil Lorenzo na Yamaze (+0.232 sec.) a třetím byl Dani Pedrosa (+0.412 sec.).
celý článek

Portrét mistra světa MotoGP: Marc Marquez

Titul mistra světa 125 ccm ve třetím roce závodění v této kubatuře, titul mistra světa Moto2 v roce druhém, titul mistra světa MotoGP hned v prvním roce: Křivka výkonnosti z tohoto pohledu je u Marca Marqueze neuvěřitelně strmá.
celý článek

Portrét mistra světa Moto3: Maverick Viňales

Maverick Vinales měl vždy svou vlastní hlavu. A úspěch mu dal za pravdu. V neděli se stal poprvé mistrem světa. 18-letý Španěl se vítězstvím na domácím okruhu ve Valencii stal mistrem světa Moto3 a ve svém třetím roce závodění v Grand Prix tak všechny vysoká očekávání na svou osobu splnil.
celý článek

Ve Valencii začala nová sezóna MotoGP prvními testy

Nejrychlejším jezdcem úvodního dne testování byl ex-mistr světa Jorge Lorenzo na Yamaze těsně před svým týmovým kolegou Valentinem Rossim a Stefanem Bradlem s Hondou.
celý článek

Lorenzo vyhrál, mistrem světa je Marquez

Situace před finálem MotoGP byla jasná: Vedl letošní Rookie Marc Marquez o 13 bodů před mistrem světa Jorgem Lorenzem! Kdo bude mistrem světa? Vyhraje psychologickou válku zkušený Jorge Lorenzo s Yamahou, nebo se prosadí tovární pilot týmu Repsol Honda Marc Marquez...?
celý článek

Pešek o svém mechanikovi: Od pátku čeká, až bude neděle a on mohl domů

Před odletem do Valencie na svém facebookovém profilu hecoval fanoušky: "Poslední závod sezony, tak že by útok na ten bod?" Po sobotní kvalifikaci, ve které skončil předposlední, však Lukáš Pešek smutně přiznává: "To byl velký vtip."  Lukáš Pešek je smířen s tím, že aspoň jeden bod letos v MotoGP nezíská.
celý článek

Do finále odstartuje z Pole position Marc Marquez

Marc Marquez zajel časem 1:30.247 absolutně nejrychlejší kolo, které se doposud na okruhu ve Valencii jelo. Jorge Lorenzo už nedokázal kontrovat a na náhradním biku se musel spokojit s pozicí druhou. Dani Pedrosa pak dokompletoval první řadu. Valentino Rossi a jeho značkoví kolegové Cal Crutchlow a Bradley Smith si vyjeli řadu druhou, Alvaro Bautista, Stefan Bradl a Andrea Dovizioso pak utvoří třetí řadu na startovním roštu. Nicky Hayden, Andrea Iannone a překvapivě Danilo Petrucci - jako nejlepší z CRT - tvoří řadu čtvrtou.

celý článek

V úvodu ve Valencii byl nejrychlejším Marc Marquez

Na španělském okruhu Ricarda Torma začal finálový závodní víkend letošní sezóny. A celý úvodní den se odehrával v režii tří Španělů, když nejrychlejším byl lídr šampionátu, Rookie Marc Marquez.  
celý článek

Zemřel Pan Miroslav Čada, závodník a "otec" brněnského okruhu

Ve věku devětasedmdesáti let zemřel Miroslav Čada, jeden z posledních závodníků generace Františka Šťastného a později významná postava Masarykova okruhu. Miroslav Čada se významně zasloužil o stavbu novodobé trati a zachování závodů mistrovství světa v Brně a České republice.

celý článek

Tradiční přehled čísel a zajímavostí, tentokrát před finálem ve Valencii

Dorna vydává před každým závodem Grand Prix statistická čísla, která se vztahují k aktuálnímu závodu. Tyto oficiální statistiky připravuje tradičně Dr. Martin Raines a my vám je v následujícím článku předkládáme ke čtení. Tentokrát se jedná o "Gran Premio GENERALI de la Comunitat Valenciana"která se jede na okruhu Ricarda Torma.
celý článek

Valentino Rossi: Rozchod s Jeremy Burgessem je definitvní

Od roku 2000 spolupracuje několikanásobný mistr světa 500ccm/MotoGP Valentino Rossi se šéftechnikem Jeremy Burgessem z Austrálie. Nyní je po společných sedmi titulech mistr světa a 234 společných závodech Grand Prix konec.
celý článek

Valencia: Honda dnes představila nový produkční motocykl

Týmy dlouho očekávaný motocykl Honda-Production-Racer pro královskou kubaturu byl konečně představen veřejnosti. A od pondělí bude testovat na okruhu Ricarda Torma.
celý článek

MS 500 ccm/MotoGP - 15 nejnapínavějších finálových závodů historie

Rozhodnutí v posledním závodě: Valentino Rossi, Mick Doohan a Giacomo Agostini. Ti všichni dobře vědí, jak se asi budou Marc Marquez a Jorge Lorenzo cítit v neděli. Neuvěřitelné, ale pravdivé: V posledních 20 letech se pouze jednou rozhodovalo o titulu mistra světa v královské kubatuře ve finálovém závodě. Celkově se ale od roku 1949 už 15x rozhodovalo až v posledním závodě sezóně.
celý článek

Finále ve Valencii: Marquez nebo Lorenzo?

Teprve poslední letošní závodní víkend rozhodne o titulech mistrů světa v královské kubatuře MotoGP mezi mistrem světa Jorge Lorenzem a Rookiem Marcem Marquezem, neboť Lorenzo ztrácí na Marqueze 13 bodů a to zas není tak moc. Po třech zámořských závodech se pojede ve Španělsku "Gran Premio GENERALI de la Comunitat Valenciana".
celý článek

Aprilia: Oficiální návrat do MotoGP v roce 2016!

CEO Piaggio-Gruppe Roberto Colaninno chce dvanáct let po oficiálním odchodu Aprilie přivést tuto značku v sezóně 2016 opět na startovní rošt královské kubatury MotoGP. 
celý článek

Valentino Rossi: O svém týmu, budoucnosti a také o Lorenzovi

Veterán MotoGP Valentino Rossi nepojede 2014 jen za tým Yamaha v kubatuře MotoGP, nýbrž jeho vlastní tým "VR46" bude závodit v kubatuře Moto3. Svou budoucnost jako jezdec vidí ještě dlouho u Yamahy.
celý článek

Showdown ve Valencii: Kdo pomůže Marcu Márquezovi?

Největším překvapením při finále ve Valencii by bylo, kdyby jeho týmový kolega Dani Pedrosa pomohl na okruhu Ricarda Torma Marcovi Márquezovi. Ten ale musí při eventuálním vítězství Lorenza dojet jako čtvrtý.
celý článek

Márquez proti Lorenzovi: Všechna důležitá fakta

Přesně za týden se bude konat poslední letošní a zároveň rozhodující velký souboj mezi Marcem Márquezem a Jorgem Lorenzem na okruhu "Circuit Ricardo Tormo" ve Valencii. Bude to souboj úřadujícího mistra světa proti 20-letému nováčkovi. Bude to souboj továrního týmu Yamaha proti továrnímu týmu Repsol-Honda. Bude to souboj startovního čísla #99 proti #93. Ovšem Lorenza a Marca Márqueze dělí více než 6 číslic na startovním čísle.
celý článek

Hernandez 2014 za Pramac, Laverty musí zůstat v MS-Superbike

Tým Pramac-Ducati pojede v roce 2014 s Iannonem a s Yonny Hernandezem. Zatímco italský pilot Andrea Iannone pojede prototyp, tak Kolumbijec bude mít k dispozici GP 13 v novém formátu Open, dříve CRT. Domluva s Lavertym nebyla úspěšná.
celý článek

Nesmyslný pojem Claiming-Rule-Team, tedy CRT, bude brzy minulostí

Už dva roky existuje v MotoGP termín Claiming Rule Team, který ale nebyl nikdy uplatněn v praxi. Nyní se objeví nový název: Open-Team.
celý článek

Tak by mohli vypadat Abajovi soupeři na rok 2014

Předběžný startovní rošt MotoGP na příští sezónu má tuto podobu.
celý článek

Danilo Petrucci nejen o Lukáši Peškovi

Italský jezdec týmu Iodaracing Danilo Petrucci mluví v rozhovoru pro Motorsport-Magazin.com o své sezóně, o týmovém kolegovi Lukáši Peškovi a také o Aprilii.
celý článek

František Šťastný vyznamenán prezidentem republiky

Prezident Miloš Zeman dnes večer udělil u příležitosti 95. výročí vzniku samostatného Československa 29 státních vyznamenání. A poprvé v historii byl mezi vyznamenanými i motocyklový závodník, nezapomenutelný František Šťastný, který byl vyznamenán "in memoriam" za zásluhy o stát v oblasti sportu.
celý článek

Portrét mistra světa Moto2: Pol Espargaro zvaný Polyccio

Po Motegi známe už prvního letošního Mistra světa Grand Prix. Stal se jím v kubatuře Moto2 po Grand Prix Japonska španělský jezdec Pol Espargaro.  
celý článek

Jorge Lorenzo vyhrál GP Japonska v Motegi

V závodě královské kubatury dnes trumfoval mistr světa Jorge Lorenzo, takže o titulu letošního mistra světa se rozhodne až ve Valencii.
celý článek

Pole position v Motegi pro Jorge Lorenza

Po třech neuskutečněných pátečních volných trénincích vyjeli v sobotu odpoledne konečně na trať piloti královské kubatury. Kvalifikace byla prodloužena na 75 minut a tohoto času dokonale využil Jorge Lorenzo, jenž si časem 1:53.471 minuty vyjel Pole position.
celý článek

V Motegi se začalo jezdit, ale hned kvalifikacemi

Ani zemětřesení o síle 7.1 Richterovy stupnice, v noci z pátku na sobotu trvající 30 sekund, které probudilo většinu ubytovaných v hotelu Rock Hill Hotel, neznemožnilo kvalifikační tréninky na okruhu Twin Motegi. Dopoledne se sice jezdit nedalo, a plánované volné tréninky odpadly, když dobrou půlhodinu před prvním volným tréninkem Moto3 se obloha doslova otevřela proudy vody a dokonce Safetycar kvůli aquaplaningu musel využít kačírku.
celý článek

Nedělní plán pro Motegi: Trénink Moto2 už v 6.10 hodin!

Ředitelství závodu MotoGP pracuje po odřeknutém pátečním tréninku horečně na různých variantách. A pokud se nepojede ani zítra, tak hrozí obrovsky nabitá neděle! 
celý článek

Grand Prix Japonska pouze v neděli?

Motegi nemá příliš štěstí. Sopky, zemětřesení, Fukushima, silné přívalové deště, mlha - pravidelně je japonská Grand Prix v "zemi nikoho" ohrožena vnějšími vlivy...!
celý článek

Čeká nás poslední ze tří zámořských závodů

Třetím ze zámořských závodů je netradičně japonská Grand Prix jedoucí se na okruhu v Motegi. Bude to už druhý mečbol pro Marca Marqueze, ten první nedokázal využít. Co se týká časového programu závodů a televizních přenosů, tak pozor: V neděli se už jede dle zimního času, což je zohledněno v rozpisu na konci tohoto článku.
celý článek

Startovní pole MotoGP 2014: Skoro všechna místa jsou obsazena

Žádná velká překvapení se už na startovním roštu Grand Prix královské kubatury MotoGP pro rok 2014 očekávat nedají. Ovšem stále je ještě několik nejasností, jako třeba u týmu Iodaracing.
celý článek

Comeback Sebastiána Porta: 2014 s Blusens-FTR-Kawa v MotoGP!

Jedno z největších překvapení přestupových novinek: Před sedmi ohlásil odchod z paddocku GP a nyní se Argentinec Sebastián Porto v 35 letech chystá na svůj debut v královské kubatuře. Svou kariéru ukončil v roce 2006, ovšem závodil pouze v kubatuře 250cc.
celý článek

Na Phillip Islandu vyhrál Lorenzo, Marquez byl diskvalifikován

Na pouhých 19 kol zkrácený závod královské kubatury MotoGP při Grand Prix Austrálie na Phillip Islandu vyhrál mistr světa Jorge Lorenzo před Dani Pedrosou a Valentinem Rossim. Lídr šampionátu Marc Marquez byl v závodě «flag to flag race» diskvalifikován, neboť svůj motocykl s čerstvými gumami vyměnil o kolo později, než dovolují pravidla.
celý článek

Pole position si v Austrálii vyjel Jorge Lorenzo

Pole position v královské kubatuře MotoGP si pro 16. závod letošní sezóny na australském okruhu Phillip Island vybojoval v novém rekordním čase tohoto okruhu 1:27.899 sekundy mistr světa Jorge Lorenzo na Yamaze, kterého v první řadě doplní lídr šampionátu Marc Marquez s Hondou a Valentino Rossi rovněž na Yamaze.
celý článek

Pátek na Phillip Islandu patřil Lorenzovi

Prvními volnými tréninky začal na australském okruhu Phillip Island 16. závod letošního šampionátu Grand Prix, tedy "Tissot Australian Grand Prix". A nejrychlejším pilotem úvodu byl stále ještě úřadující mistr světa Jorge Lorenzo. Z Malajsie zraněný a v Kuala Lumpur bezprostředně operovaný Němec Stefan Bradl byl po prvním volném tréninku královské kubatury uznán zdravotně nezpůsobilým pro účast na tomto závodě GP, neboť měl hodně velké bolesti ve svém operovaném kotníku.
celý článek

Tradiční přehled čísel a zajímavostí, tentokrát před Phillip Islandem

Dorna vydává před každým závodem Grand Prix statistická čísla, která se vztahují k aktuálnímu závodu. Tyto statistiky připravuje tradičně Dr. Martin Raines a my vám je v následujícím článku předkládáme ke čtení. Tentokrát se jedná o "Tissot Australian Grand Prix", která se jede na okruhu Phillip Island.
celý článek

Hiro Aoyama týmovým kolegou Nickyho Haydena

Tým Power Electronics Jorge Martineze oznámil svou jezdeckou dvojici na rok 2014: bude to dle očekávání Američan Nicky Hayden a celkem logicky Japonec Hiroshi Aoyama.
celý článek

Paddock MotoGP se přestěhoval ze Sepangu na Phillip Island

Tři závodní víkendy během 17 dní, to je pořádná porce kilometrů na závodních motocyklech. A k tomu je nutno připočíst letecké cestování mezi Malajsií, Austrálií a Japonskem. Přesně takový jízdní řád má nyní paddock MotoGP.
celý článek

Nicky Hayden pojede za Martineze s Hondou místo Aprilie!

Majitel týmu Power Electronics v MotoGP Jorge Martinez se definitivně rozhodl: Během dvou dnů oznámí přechod svého týmu na rok 2014 z Aprilie na Hondu.
celý článek

Za těchto okolností se může stát Rookie Marquez už v neděli mistrem světa!

Marc Marquez bude mít na Phillip Islandu první mečbol k zisku titulu mistra světa. A mohou mu ho zajistit tyto výsledky. Na základě svého náskoku 43 bodů na Jorge Lorenza a 54 na Daniho Pedrosu si může Marc Marquez zajistit už tři závody před koncem letošního šampionátu na Phillip Islandu titul mistra světa 2013 v královské kubatuře MotoGP. 20-letý Španěl může takto získat titul:

celý článek

Dani Pedrosa obhájil v Malajsii loňské vítězství

Po hodně turbulentním začátku, kdy nejdříve vedl závod královské kubatury mistr světa Lorenzo, se brzy dostal do čela loňský vítěz Dani Pedrosa a své první místo obhájil až do cíle
celý článek

Cardion AB Motoracing podepsal smlouvu s Hondou

Cardion AB Motoracing a jeho jezdec Karel Abraham budou v příští sezoně MotoGP používat závodní techniku Honda. Tým uzavřel dohodu s Honda Racing na dodání nového produkčního motocyklu  pro rok 2014.
celý článek

Stefan Bradl bude nakonec operován v Kuala Lumpur

Původní plán zněl: Stefan Bradl bude zítra v Barceloně operován Dr. Mirem a 27. října bude v Motegi znovu bojovat o body. Asi 50 minut po crashi říkal Stefan Bradl: "Nemám žádné velké bolesti".
celý článek

Pole position získal v Sepangu Marc Marquez

Pole position si do zítřejšího závodu Shell Advance Malaysian Motorcycle Grand Prix zajistil ve velmi napínavé kvalifikaci královské kubatury tovární pilot týmu Repsol Honda Marc Marquez. Spolu s ním budou stát v první řadě ještě Valentino Rossi a Cal Crutchlow.
celý článek

V pátek v Sepangu nejrychlejším Dani Pedrosa

Na okruhu v Sepangu začaly dnes v noci - myšleno pochopitelně evropského času - první volné tréninky na 15. závod letošního MS-Motogp, tedy na Shell Advance Malaysian Motorcycle Grand Prix.
celý článek

Exkluzivně: Gigi Dall’Igna jde k Ducati!

Dnes to bylo oficiálně potvrzeno: Gigi Dall’Igna se stal novým technickým ředitelem u Ducati Corse. Majiteli Piaggio-Group Robertu Colannimu se nepodařilo přesvědčit italského inženýra o tom, že se Aprilia chystá krok po kroku k továrnímu vstupu do MotoGP.
celý článek

Trestný bod pro Marca Márqueze je pouhým kompromisem!

Potrestání Marca Marqueze jedním trestným bodem je diplomatickým řešením: pokud to byla normální závodní situace, tak neměl dostat žádný trest. Pokud to ale byl faul, tak je 1 trestný bod příliš málo.
celý článek

Série tří zámořských závodů začíná netradičně v Sepangu

Zámořská série tří po sobě jdoucích závodů je tradicí, ale rozhodně netradiční je letošní pořadí těchto tří závodů Grand Prix. Začíná se totiž v malajsijském Sepangu, potom se bude závodit na australském Phillip Islandu a konec této série je v japonském Motegi. Ale podívejme se na první závod z této trojice, tedy na Shell Advance Malaysian Motorcycle Grand Prix.
celý článek

Vrátí se Brazílie do kalendáře MotoGP?

Motocyklové MS by mělo příští rok obsahovat poprvé 19 závodů. Sice se z kalendáře doslova vypařila Laguna Seca, ale my vám nyní exkluzivně přinášíme provizorní kalendář na rok 2014.
celý článek

Abaja dnes úspěšně operován

Český jezdec MotoGP Karel Abraham podstoupil v úterý 8. října operaci levého ramene zraněného při pádu v tréninku na Velkou cenu Indianapolis. Tříhodinový zákrok provedený primářem Traumatologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci Igorem Čižmářem dopadl v pořádku, do domácího ošetřování by měl být Abraham propuštěn už ve středu. Jezdec si zároveň nechal vyjmout titanovou destičku, kterou mu lékaři v USA voperovali v dubnu pro zpevnění zlomené pravé klíční kosti.
celý článek

Grand Prix 2014 bez Laguny Secy

Od roku 2005 je Laguna Seca pravidelnou součástí kalendáře MotoGP, letos ale dle všech aktuálních informací naposled. A to i přesto, že existuje platná smlouva. Pokud tedy jeden ze tří závodů na území USA vypadne, zůstanou Grand Prix v Austinu a Indianapolis. Důvodem jeve srovnání s Austinem a Indy velmi malá podpora tohoto závodu od Kalifornie.
celý článek

Domácí GP Aragónu vyhrál Marc Marquez

Lídr šampionátu Marc Marquez slavil doma vítězství, druhý dojel úřadující mistr světa Jorge Lorenzo a třetím byl klasifikován po pádu Daniho Pedrosy italský ex-šampion Valentino Rossi.
celý článek

Marc Marquez si doma v Aragónu vyjel Pole

Sedmé letošní Pole position a třetí v řadě za sebou, to je bilance lídra šampionátu Marca Marqueze po dnešní sobotě. Ačkoliv Jorge Lorenzo už ve svém prvním letmém kole překonal rekord Caseyho Stonera z roku 2010, tak to pro úřadujícího mistra světa a továrního jezdce Yamahy stačilo až na druhé místě za Marcem Marquezem.
celý článek

Pátku v Aragónu kraloval Marc Marquez

Dvěma volnými tréninky začal 14. podnik letošního šampionátu MotoGP ve španělském Alcanizi na okruhu MotorLand Aragón.
celý článek

Gran Premio Iveco de Aragón de MotoGP bez Abaji

Předposledním letošním evropským závodem je španělský závod GP Aragónu, jehož oficiální název zní: "Gran Premio Iveco de Aragón de MotoGP". Po něm totiž následuje tradiční trojice zámořských závodů Sepang, Phillip Island a Motegi, i když tentokráte tedy v jiném pořadí než obvykle. Závod v Alcanizi na okruhu MotorLand Aragón je v pořadí 13. letošním závodem celého seriálu a jako lídr k němu cestuje Španěl Marc Marquez .
celý článek

Damian Cudlin má dvě Grand Prix jisté

Pilot IDM-Superbike byl angažován britským týmem Claiming-Rule manažéra Paula Birda pro dva závody MotoGP. Jestli dostane i další možnosti, je otázkou...
celý článek

Luca Scassa pojede v Aragonu místo Abaji

V nadcházejícím závodu MotoGP v Aragonu pojede v barvách českého týmu Cardion AB Motoracing italský pilot Luca Scassa, který dosud startoval v Mistrovství světa Supersport za český tým Kawasaki Intermoto Ponyexpres.
celý článek

Barometr sváru mezi Rossim a Lorenzem je na nulovém bodě

Mezi Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem panuje v současné době "pokoj a mír". Že spoupráce mezi oběma několikanásobnými mistry světa bude tak bezproblémová, nečekal ani samotný šéf Yamahy Lin Jarvis: "Je to takové malé překvapení. Vlastně to pro nás byla ta největší starost, než jsme s nimi oběma začali pracovat v jednom týmu. Nechtěli jsme pokazit rovnováhu ve stáji".
celý článek

Aprilia chce v roce 2014 zaútočit na Hondu a Yamahu

Aprilia chce v příštím roce přijít do královské kubatury s novými tendencemi. Vstoupí snad jako továrna do MotoGP? To se dá těžko předpokládat, teprve když Aprilia bude schopna vyhrát závody MotoGP, tak zmizí pseudonym ART (Aprilia Racing Technology) a bude nahrazen názvem továrny Aprilia.
celý článek

Abaja měl dnes nezaviněnou dopravní nehodu, naštěstí se mu nic nestalo

Náš Lokalmatador Karel "Abaja" Abraham měl ve čtvrtek u brněnského Masarykova okruhu autonehodu. S vozem Porsche narazil do Volkswagenu s přívěsem naloženým kládami a svůj automobil výrazně poničil. Podle policie činí škoda na vozidlech dva milióny korun. Nehoda se obešla bez zranění.
celý článek

Karel Abaja Abraham kvůli zranění nedokončí sezonu MotoGP

Karel Abraham se zřejmě na začátku října podrobí operaci vazů v levém rameni poškozených při pádu v Indianapolis v polovině srpna. Pro českého jezdce MotoGP znamená léčba ukončení letošní sezony. Tým Cardion AB Motoracing nyní jedná o možném náhradníkovi, který by místo Karla Abrahama absolvoval pět zbývajících závodů sezony.

celý článek

Forward 2014 s A. Espargarem a Edwardsem

U Forwardu na rok 2014 už platí latinské „Alea iacta est“ neboli „Kostky jsou vrženy“:  Tým NGM Mobile Forward pojede příští rok MS-MotoGP s motocykly Yamaha s piloty Aleixem Espargarem a 39-letým Colinem Edwardsem.

celý článek

Na testech v Misanu byl Marquez rychlejší než Lorenzo

Pouze jeden den po Grand Prix v Misano se konaly oficiální testy IRTA pro kubaturu MotoGP. Důvodem byly nové tvrdé zadní pneumatiky Bridgestone. Jorge Lorenzo, suverenní vítěz nedělního závodu, se tentokrát musel spokojit umístěním za Rookiem a lídrem šampionátu Marcem Marquezem, jenž ve svém 70. z celkového počtu 71 kol s novým motocyklem Honda 2014 zajel čas 1:33.264.
celý článek

Yonny Hernandez místo Bena Spiese

Za zraněného Bena Spiese, nepojede až do konce sezóny, hledal italský tým kvalitního náhradníka. Ale nebylo to vůbec jednoduché. Pramac sice zkoušel jednat s Alexem De Angelisem, ale ten nedostal od týmu Moto2 Forward Racing svolení. Další uvažovaný jezdec Javier Fores pak nebyl schválen kvůli svým nepříliš přesvědčivým výkonům.
celý článek

GP Misano: Lorenzo dotahuje Marqueze

Mistr světa Jorge Lorenzo je po svém uzdravení nepřekonatelný a po Silverstone vyhrál i v Misanu. Na stupních vítězů ho doplnili Marc Marquez a Dani Pedrosa, zatímco na domácího Valentina Rossiho "bedna" nezbyla.
celý článek

Misano: Pole pro Marqueze, Abaja bojoval!

Pole position si do zítřejšího závodu "GP Aperol di San Marino e della Riviera di Rimini" vybojoval tovární pilot Hondy Marc Marquez, kterého v první řadě doplní mistr světa Jorge Lorenzo s Yamahou a jeho týmový kolega Valentino Rossi.
celý článek

Úvod v Misanu: Na čele Hondy, Abaja 20.

Grand Prix San Marina začala prvními volnými tréninky. Na okruh nesoucí jméno Marca Simoncelliho se nejdříve vydali jezdci nejslabší kubatury Moto3, po nich potom piloti královské kubatury a nakonec tradičně Moto2. Královské kubatuře dominovali první den oba tovární piloti s Hondami Marquez a Pedrosa, zatímco mezi piloty na Yamahách byl tentokrát Rossi lepší Lorenza.
celý článek

Abraham v Misanu otestuje zraněné rameno, poté se rozhodne o další léčbě

Po pauze vynucené zraněním ramene se Karel Abraham vrátí na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu zpět do startovního pole MotoGP. Cílem jezdce i celého týmu je absolvovat kompletní závodní program a vyzkoušet stav zraněného ramene při plné zátěži.

 

celý článek

Vzhůru do Misana

"GP Aperol di San Marino e della Riviera di Rimini" - hodně dlouhý název je Grand Prix San Marina na okruhu, jenž nese jméno "Circuit Marca Simoncelliho". A na rozdíl od předešlých závodů GP se tento už 13. závod letošního šampionátu Grand Prix pojede v úplně normálním časovém režimu.
celý článek

Motegi: Počasí vůbec nepřálo dalšímu testu Caseyho Stonera

Nepříznivé počasí zabránilo dvojnásobnému mistru světa Caseymu Stonerovi v testování na okruhu v Motegi.
celý článek

To byl souboj hodný královské kubatury

Oba dva španělští mistři řidítek, mistr světa Jorge Lorenzo na Yamaze a Rookie - zároveň lídr šampionátu Marc Marquez, zajeli skvělý závod, který vyvrcholil neuvěřitelným závěrečným kolem.
celý článek

Silverstone: Marquez získal už své páté letošní Pole

Pole position si do zítřejšího závodu vyjel už letos popáté lídr šampionátu Marc Marquez.

 

celý článek

Pátek v Silverstone: kvarteto Španělů nejrychlejší

Mistr Jorge Lorenzo byl nejrychlejším pilotem pátečního odpoledního tréninku královské kubatury MotoGP a sesadil tak z trůnu nejlepšího pilota z dopoledne lídra šampionátu Marca Marqueze. Třetí skončil další Španěl Dani Pedrosa a čtvrtým byl Alvaro Bautista.
celý článek

MotoGP 2014: Scott Redding oficiálně ke Gresinimu

Pro pozorné čtenáře našeho webu to sice není žádné velké překvapení, ale nyní je to oficiálně potvrzeno i týmem: Scott Redding pojede od roku 2014 za tým Gresini Honda v královské kubatuře MotoGP. Nejdříve se ale chce soustředit na zisk titulu v Moto2 pro Marc van der Stratena.
celý článek

Tradiční přehled čísel a zajímavostí, nyní před Silverstonem

Dorna vydává před každým závodem Grand Prix statistická čísla, která se vztahují k aktuálnímu závodu. Tyto statistiky připravuje tradičně Dr. Martin Raines a my vám je v následujícím článku předkládáme ke čtení. Tentokrát se jedná o Grand Prix Velké Británie, která se jede na okruhu Silverstone
celý článek

Během 15 dní se pojede už třetí závod Grand Prix

Po GP Indianapolis 18. srpna a naší GP Brno 25. srpna je tedy na pořadu během 15 dní už třetí závod o cenné mistrovské body. Ten se jede na moderním okruhu Silverstone jako "Hertz British Grand Prix".
celý článek

Abaja vynechá závod MotoGP v Silverstone

Karel Abraham nenastoupí do Grand Prix Velké Británie na okruhu Silverstone. Jezdec se rozhodl závod vynechat, aby se stoprocentně zotavil z následků zranění, která utrpěl při pádu v Indianapolis před necelými dvěma týdny. Do startovního pole MotoGP se Abraham vrátí na Velké ceně San Marina na okruhu v Misanu v polovině září.

celý článek

MotoGP 2014: Maximálně s 24 jezdci!

Startovní pole MotoGP bude v příštím roce obsahovat předběžně, stejně jako letos, 24 pilotů. Ovšem Iodaracing (nyní s Petruccim a Peškem) se zdá být jako hodně problematický kandidát.
celý článek

CEO Dorny Carmelo Ezpeleta: Na Brno buďte hrdí

Mr. E. aneb Bernie Ecclestone už roky vládne F1. Svého Mr. E. však má i MotoGP. V jejím čele stojí Španěl Carmelo Ezpeleta - muž, který se stal mistrem světa i který dopomohl k titulu mistra světa.

 

celý článek

Abaja dokončil domácí závod jako 19., Pešek nedojel

I přes silné bolesti dokázal Karel Abraham dokončit závod "bwin Grand Prix České republiky" na Masarykově okruhu. Český jezdec většinu závodu bojoval s Bryanem Staringem, před kterým svoje umístění uhájil. Druhý Čech v královské kubatuře, Lukáš Pešek, ve třetím kole závodu upadl.
celý článek

Marquezova vítězná série pokračovala i v Brně

Fantastický Rookie Marc Marquez nenašel ani v Brně přemožitele a vyhrál "bwin Grand Prix České republiky" na Masarykově okruhu. Bylo to jeho čtvrté vítězství v řadě a páté letošní vůbec. Po dnešním úspěchu se zdá, že Marquez opravdu míří za titulem mistra světa v královské kubatuře MotoGP, což by byla opravdová senzace roku 2013.
celý článek

Závěrečný závod vyhrál v Brně Luis Salom, Kornfeil osmý

Před návštěvou 142 030 diváků - za celý víkend jich pak přišlo 222 710 - se jel závěrečný dnešní závod, tedy kubatura Moto3. Ten se stal kořistí jezdce, jenž se po paddocku pohyboval pouze s pomocí berlí, lídra šampionátu Luise Saloma.
celý článek

Mika Kallio se dočkal po pěti létech

Pět let musel čekat finský jezdec Mika Kallio na nové vítězství, když naposled vyhrál závod dvěstěpadesátek v roce 2008 ve Velké Británii. Bylo to zároveň jeho premiérové vítězství v kubatuře Moto2.
celý článek

Pole position získal v Brně Crutchlow před Bautistou

V dramatické kvalifikaci si Pole zajistil Cal Crutchlow - své druhé letos - hodně překvapivě před Alvarem Bautistou.
celý článek

Pátek v Brně: Lorenzo a Bradl

Dvěma volným tréninkům na Masarykově okruhu dominovali Jorge Lorenzo a Stefan Bradl. Karel Abraham má neustálé problémy se zraněním a bolesti v rameni ho hodně limitují.
celý článek

Lukáš Pešek přece jen v Brně pojede!

Včera to vypadalo, že Lukáš Pešek bude o brněnském víkendu bez motorky, dnes ale týmový majitel Iodaracing Giampiero Sacchi rozhodl, že Pešek smí minimálně v Brně závodit.
celý článek

Skončil Lukáš Pešek v MotoGP?

Tisková konference před "bwin Grand Prix České republiky" v brněnském technickém muzeu začala šokem, když se ke slovu dostal jeden ze dvou českých pilotů v MotoGP Lukáš Pešek: "Chtěl bych všechny přítomné upozornit, aby se nedivili, kdyby mě v pátek v paddocku nenašli. Mám informace, že bych už v Brně neměl závodit".
celý článek

Pre MotoGP - bwin Grand Prix České republiky na Masarykově okruhu

Hned ze začátku by se dala položit otázka, zastaví vůbec někdo Marca Marqueze? Zatím to totiž vypadá na jeho jednoznačné sólové představení, když Rookie dokázal vyhrát celkem tři závody po sobě, v deseti dosavadních skončil 9x na podiu a už 4x dokázal závod královské kubatury vyhrát. V praxi to znamená náskok 21 bodů před svým týmovým kolegou Danim Pedrosou a 35 bodů na mistra světa Jorge Lorenza.
celý článek

Pre Brno Moto2: Souboj Reddinga a Espargara

Už, už se zdálo, že po skvělém začátku sezóny začíná Brit Scott Redding ztrácet tak trochu dech, a naopak největší papírový favorit Španěl Pol Espargaro - mimochodem oba dva protagonisté letos v Moto2 končí a každý z nich by chtěl do MotoGP odejít pochopitelně s titulem mistra světa - po nepříliš výrazném začátku začal naopak bodově hodně snižovat náskok lídra Reddinga.
celý článek

Pre Brno Moto3: Pouze španělská záležitost

Motocyklový vrchol v České republice je tady, už za několik málo hodin se rozburácí motocykly MS-MotoGP na Masarykově okruhu v Brně a jezdci vyjedou k prvním volným tréninkům. 
celý článek

Pramac-Ducati: Michele Pirro v Brně místo Bena Spiese

Ital Michele Pirro musí opět jednou zaskočit za zraněného Američana Bena Spiese. Na Masarykově okruhu totiž pojede druhý motocykl týmu Pramac-Ducati.
celý článek

Indy GP: Marquezův hattrick

Ve fantastickém závodě královské kubatury ve "Staré cihelně" vyhrál letos už počtvrté Rookie MotoGP Marc Marquez s továrním motocyklem Honda. Zároveň to byl pro úřadujícího mistra světa Moto2 nejen čistý hattrick - Sachsenring, Laguna Seca a Indy, ale Marquez se stal i prvním pilotem vůbec, který dokázal vyhrát během jedné sezóny tři závody GP na území USA.
celý článek

Zachrání Cecchinello další kariéru Haydena v MotoGP?

O Johnnyho Reu neměl šéf týmu LCR-Honda zájem. Ale American Honda, Dorna a HRC by nyní chtěly transferovat Nickyho Haydena k LCR.
celý článek

GP USA bez domácího Bena Spiese

Bez pilota týmu Pramac Ducati Bena Spiese se bude muset obejít GP Indianapolis. Ten se zranil ve třetím volném tréninku.
celý článek

O Abajově startu se rozhodne po warm-upu

Až ze třiadvacáté pozice vyjede do nedělní Grand Prix Indianapolis Karel Abraham. Jezdec má po pátečním tvrdém pádu pohmožděné rameno a chodidlo a zranění jej omezovala po celou sobotu.
celý článek

Pole position si v Indy vyjel Marc Marquez

Pole position si pro zítřejší závod MotoGP vybojoval v Indianapolis lídr šampionátu Marc Marquez, kterého v první řadě doplni další dva Španělé Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. 

celý článek

Těžký pád Abrahama v Indianapolis se obešel bez vážných zranění

Karel Abraham vyvázl bez větších zranění z těžkého pádu v prvním tréninku na Velkou cenu Indianapolis, která se jede v areálu oválu automobilových závodů.

celý článek

Pátek v Indy: Abaja po tvrdém higsideru naštěstí nezraněn

Prvními dvěma volnými tréninky začal závodní víkend na okruhu v Indianapolis. 
celý článek

Karel Abraham v roce 2014 na Hondě

Český jezdec královské kubatury MotoGP Karel Abraham pojede ve své čtvrté sezóně závodění na motocyklovém Olympu, tedy v MotoGP s produkčním motocyklem Honda RC213V. Našemu webu to potvrdil manažer týmu Karel Abraham sr. s tím, že Abaja samozřejmě zůstane v dosavadním týmu Cardion AB Motoracing.

celý článek

Randy Mamola: Američané v 80. letech byli lepší než je Marquez

Více než 30 let se v paddocku Grand Prix pohybuje populární Američan Randy Mamola, čtyřnásobný vicemistr světa královské kubatury půllitrů, tedy 500 ccm. 53-letý Mamola je kromě jiného také jezdeckým coachem Cala Crutchlowa a Bradleyho Smithe, takže je v aktuálním dění královské kubatury MotoGP. V rozhovoru pro německý týdeník Motorsportaktuell srovnává mimo jiné největší současnou hvězdu Marca Marqueze se svými slavnými krajany.
celý článek

Poslední generálka před Brnem: Abaju čeká závod v Indianapolis

Po čtyřtýdenním volnu se o víkendu rozběhne druhá polovina sezony MotoGP. Jezdci se představí na okruhu v americkém Indianapolis, poté je čeká přesun do Brna a hned následující víkend Grand Prix České republiky. Jezdec týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham využil pauzu mezi americkými závody především k regeneraci po jarních zdravotních obtížích a k tréninku. 
celý článek

Tradiční přehled čísel a zajímavostí, tentokrát před GP v Indy

Dorna vydává před každým závodem Grand Prix statistická čísla, která se vztahují k aktuálnímu závodu. Tyto statistiky připravuje tradičně Dr. Martin Raines a my vám je v následujícím článku předkládáme ke čtení. Jedná se o trať, nazývanou také jako stará cihelna.
celý článek

MotoGP se po letní přestávce vrací opět do USA

Do druhé poloviny vstupuje letošní šampionát královské kubatury MotoGP. Po závodě na kultovním okruhu Laguna Seca čeká všechny piloty nejprestižnějšího motocyklového závodění už třetí závod na území USA, tedy trať ve "staré cihelně" v Indianapolis.  
celý článek

Historie královské kubatury v cihelně

Poměrně mladou historii mají závody MotoGP v Indianapolis. Poprvé se zde o body jelo v sezóně 2008 a vítězem se nestal nikdo jiný, než Valentino Rossi. Ovšem první motocyklový závod se zde konal už 14. srpna 1909. V prvních pěti ročnících Red Bull Indianapolis Grand Prix zde vyhráli čtyři různí vítězové, tři z nich uvidíme na startu i letos: Valentino Rossi (2008), Jorge Lorenzo (2009), Dani Pedrosa (2010 a 2012) a Casey Stoner (2011).

celý článek

Ben Spies: Jsou to vše jen fámy

Ben Spies musel během své zdravotní pauzy vyslechnout řadu "zaručených" zpráv, jako třeba o ukončení své závodní činnosti, návratu do MS-Superbike či třeba o své svatbě. Nyní v Indy své všechny své kritiky přesvědčit o opaku.
celý článek

MotoGP 2014: Kde pojedou US-Boys a přijde Rea?

Letní přestávka MotoGP nabízí pochopitelně různé spekulace co se týká jednotlivých jezdců a jejich závodění v roce 2014. Po vyřešení "případů" Cala Crutchlowa a Pola Espargara se podívejme na tři Američany Nickyho Haydena, Colina Edwardse a Bena Spiese. A také nezapomeňme na Brita Jonathana Reu, jenž má zřejmě namířeno do MotoGP ze seriálu MS-Superbike.
celý článek

Yamaha a Bauer na testech na Masecu

Po dalších dvou dnech testování MotoGP s továrním týmem Yamahy na brněnském Masarykově okruhu je Rakušan Martin Bauer - testoval motocykl konfigurace CRT značky Suter/BMW - velmi spokojený.
celý článek

Suzuki testovala v Motegi

Kromě týmu HRC (Casey Stoner a Takumi Takahashi), Yamaha- Factory (Katsuyuki Nakasuga a Wataru Yoshikawa) testoval na okruhu Twin Ring v Motegi i Suzuki MotoGP Test Team s prototypovým motocyklem “XRH-1″. A Randy De Puniet byl i přes dva pády s testem spokojený.
celý článek

Casey Stoner neplánuje 2013 žádný závod s wild card

Casey Stoner testoval v Japonsku jak aktuální tovární motocykl Honda, tak prototyp na rok 2014. V tomto roce ale nepojede žádný závod MotoGP.

celý článek

Stonerovo testování v Motegi překazil déšť

Poprvé od loňského finále ve Valencii seděl Casey Stoner v Motegi opět v sedle motocyklu MotoGP. Měl to být náročný a obsáhlý test společně s vývojovým týmem HRC, bohužel z něj nic nebylo.
celý článek

Cal Crutchlow odchází k Ducati

Největší hádanka přestupového kolotoče MotoGP je vyřešena: Cal Crutchlow podepsal dvouletou smlouvu s továrnou Ducati.
celý článek

Pol Espargaro podepsal u Tech 3

Pol Espargaro pojede 2014 v královské kubatuře MotoGP, když podepsal dvouletou smlouvu s týmem Tech 3.

celý článek

Lin Jarvis chce Crutchlowa udržet u Yamahy

Cal Crutchlow je nejžhavějším želízkem na přestupovém trhu tohoto parného léta. A nyní se dokonce ukazuje, že by mohl zůstat u týmu Tech-3.
celý článek

Crutchlow jedná celkem s pěti týmy!

Až 5. místo v kvalifikaci, 7. místo v závodě, čtvrté místo v tabulce MS-MotoGP ztracené ve prospěch Rossiho - bilance v Laguna Seca nedopadla pro Cala Crutchlowa zrovna růžově. Přesto zůstává britský jezdec - aktuálně jezdící za satelitní tým Yamaha Tech3 - nejžhavějším želízkem na přestupovém trhu pro příští sezónu.
celý článek

Bude Marquez jednou tím největším ze všech?

Ve svém prvním roce závodění v MotoGP spěchá teprve 20-letý Španěl od rekordu k rekordu. A samotný Valentino Rossi říká: «Marc je Upgrade Rossiho».
celý článek

Valentino Rossi o Marquezovi: Je to moje vylepšená verze

Když se řekne Valentino Rossi a jeho památné souboje, tak se všem vybaví především Jerez 2005, Laguna Seca 2008 a Katalánsko 2009. Nyní se ale i Marc Marquez pomalu zapisuje některými manévry do historie.

celý článek

Zamyšlení po GP USA na okruhu Laguna Seca

Na obrázku víkendu zbavil Marc Marquez kouzla neporazitelnosti Valentina Rossiho, když ho předjel v úseku "Corkscrew", neboli česky ve "vývrtce", stejným způsobem jakým tento Ital "vyřadil" z boje o titul mistra světa Caseyho Stonera v sezóně 2008. Ovšem po závodě v Laguna Seca zůstalo i hodně nevysloveného, jako třeba: "Má show větší hodnotu než lidský život?", ptal se italský pilot CRT Danilo Petrucci sám sebe...
celý článek

Stoner bude testovat pro HRC

HRC zřejmě získala prominentního testovacího pilota, kterým je dvojnásobný mistr světa MotoGP Casey Stoner. Ovšem pokud by se snad někdo těšil na jeho závodní comeback, tak o tom není vůbec řeč.
celý článek

V Laguna Sece vyhrál Marquez, Abaja nejlepší výsledek sezóny

Vítězem závodu na atraktivní trati Laguna Seca se stal poprvé v její historii jezdec, který zde absolvoval závodní premiéru a tím byl španělský talent Marc Marquez. Pro své první podium a rovněž historicky prvním pro Němce - za normálních závodních podmínek - si přijel Stefan Bradl a podiové stupně doplnil nestárnoucí Valentino Rossi, jenž dokázal, že mu Laguna Seca opravdu vyhovuje.
celý článek

Překvapivé Pole pro Stefana Bradla

Po pádu Marca Marqueze získal překvapivé Pole position německý jezdec Stefan Bradl. A první řadu startovního roštu doplní ještě další jezdec s motocyklem Honda, Španěl Alvaro Bautista.

celý článek

Pátečnímu tréninku v Laguna Sece vévodil Marc Marquez

Lídr šampionátu a Rookie Marc Marquez byl nejrychlejším jezdcem úvodního dne GP USA. Jeho dva největší soupeři v MS-MotoGP pak mají v Americe jediný cíl, neztratit na svého mladého krajana příliš bodů.
celý článek

Tradiční přehled čísel a zajímavostí, tentokrát před GP v Laguna Seca

Dorna vydává před každým závodem Grand Prix statistická čísla, která se vztahují k aktuálnímu závodu. Tyto statistiky připravuje tradičně Dr. Martin Raines a my vám je v následujícím článku předkládáme ke čtení.

celý článek

Pre - Laguna Seca

Není zřejmě v seriálu MS populárnější okruh, než je americká trať Laguna Seca. Především díky své "vývrtce", kde se už odehrála řada zajímavých, ale zároveň hodně diskutabilních závodních momentů. Asi nejznámější je ten. který vám přinášíme na archivním snímku, tedy souboj z roku 2008 mezi Valentinem Rossim a Caseym Stonerem, který prý - dle názorů expertů - rozhodl o pozdějším zisku titulu světového šampiona ve prospěch italského továrního pilota Yamahy.
celý článek

Co nového na startovním roštu 2014?

Lídr šampionátu MS-Moto2 Brit Scott Redding měl během závodního německého víkendu oznámit, za který tým a na jakém motocyklu pojede v sezóně 2014 v královské kubatuře MotoGP. K tomu ale nedošlo a tak si v článku přečtěte, co je v jeho angažmá nového a jaké jsou aktuální novinky okolo prudukčních motocyklů Honda, resp. motorů Yamaha a vůbec okolo kubatury MotoGP-CRT jako takové.    
celý článek

GP Německa na Sachsenringu vyhrál Marc Marquez

Bez lídra šampionátu Daniho Pedrosy, mistra světa Jorge Lorenza a také bez zraněného Andrey Iannoneho se jela dnešní GP Německa na Sachsenringu.
celý článek

Festival pádů na Sachsenringu pokračoval

Po včerejším pádu mistra světa Jorge Lorenza, dnes ve třetím volném tréninku havaroval i lídr šampionátu Dani Pedrosa. A rovněž Andrea Iannone. To vše hrálo do karet Marcovi Marquezovi, který si vyjel Pole před Calem Crutchlowem a Valentinem Rossim.  
celý článek

Nemocný Abaja dnes absolvoval pouze dopolední trénink

Osmým podnikem sezóny pokračuje seriál mistrovství světa silničních motocyklů na německém Sachsenringu. Český jezdec Karel Abraham se zde k závodění vrací po dvou letech, když loňský podnik musel vynechat kvůli zranění ruky a za český tým tehdy nastoupil Ital Battaini. Abaja se na závod těší. Okruh v blízkosti Drážďan řadí k těm, na kterých závodí velice rád. V roce 2011 se zde umístil na 12. místě.
celý článek

Bude muset Lorenzo vynechat GP Německa?

Úřadující mistr světa Jorge Lorenzo, morální vítěz minulého závodu v Assenu, dnes opět havaroval, a jelikož si poškodil voperovanou destičku ve svém levém rameni, tak musel odletět do Barcelony k druhé operaci své klíční kosti...
celý článek

Tradiční přehled čísel a zajímavostí, tentokrát před Sachsenringem

Dorna vydává před každým závodem Grand Prix statistická čísla, která se vztahují k aktuálnímu závodu. Tyto statistiky připravuje tradičně Dr. Martin Raines a my vám je v následujícím článku předkládáme ke čtení.
celý článek

Potvrdí Rossi vzestup formy i na Sachsenringu?

Před námi je už osmý letošní závodní víkend nejprestižnějšího motocyklového závodění. Na pořadu je Grand Prix Německa, která se jezdí od roku 1998 opět na Sachsenringu. Neopakovatelná atmosféra na "Mickey Mouse" trati, jak je některými piloty královské kubatury MotoGP přezdívána, nabízí vždy skvělé jezdecké souboje a samozřejmě divácké zážitky a pokud vyjde počasí, nemělo by se na tom vůbec nic měnit.

 

celý článek

Druhý den testů v Argentině se nevydařil kvůli počasí

Druhému dni testů na novém okruhu "Circuito Termas de Rio Hondo" nepřálo počasí. Bradl, Bautista, Crutchlow a Co. psali místo testů autogramy...

celý článek

Marin Bauer v Brně se Suterem-BMW a na bridgestonkách

Racing Team Austria manažerů Andrease Bronnena a Fritze Schwarze bere svou účast v závodě MS-MotoGP na wild card na Masarykově okruhu hodně vážně.
celý článek

Alex de Angelis testoval v Misanu Ducati

Alex De Angelis seděl poprvé po třech letech opět na biku MotoGP - naposled v Brně 2010, kdy jel za zraněného Aoyamu - a testoval Ducati od zraněného Bena Spiese.
celý článek

Testy MotoGP v Argentině

V dubnu 2014 se po 15 letech pauzy uskuteční závod Grand Prix v Argentině. Šest vybraných jezdců zde testuje dnes a zítra. Nový okruh má název "Autodromo Termas de Rio Hondo" a nejrychlejším pilotem byl oficiální jezdec HRC Stefan Bradl z Německa.
celý článek

Carmelo Ezpeleta: Crutchlow je pro MotoGP hodně důležitý

CEO Dorny Carmelo Ezpeleta je názoru, že Cal Crutchlow je jak pro své výsledky, tak kvůli své osobě pro MotoGP nepostradatelný a chce mu i nadále pomoci.
celý článek

Rossi 2015 v MotoGP na Suzuki? Také Crutchlow a Redding jsou kandidáty

Davide Brivio, šéf testovacího týmu Suzuki, vyjmenoval tři piloty, kteří přicházejí v úvahu pro tovární tým Suzuki na dvě místa v roce 2015: Valentino Rossi, Cal Crutchlow a Scott Redding.
celý článek

Alex de Angelis v USA místo Bena Spiese

Hodně neočekávaný comeback má před sebou jezdec Moto2 Alex De Angelis. Při závodě MotoGP v Laguna Sece pojede místo zraněného Bena Spiese na motocyklu Ducati Desmosedici GP13.
celý článek

Assen: Rossi vyhrál, Lorenzo hrdinou, Abaja v bodech

Suverénním vítězem GP Nizozemí v královské kubatuře se stal Valentino Rossi, jenž se na nejvyšší stupeň vrátil skoro po 3 letech, když naposled vyhrál závod Grand Prix v Malajsii 2010. Ital tak přerušil tak šňůru 44 závodů bez vítězství a vyhrál Dutch TT poosmé - pošesté v královské kubatuře a zaokrouhlil tak počet svých trumfů v MotoGP/500 ccm na osmdesát!
celý článek

Lorenzo chce zítra závodit

Původně měl být mistr světa Jorge Lorenzo operován v Barceloně až během soboty. Ovšem aktuálně druhý pilot v tabulce - pouhých 7 bodů za Pedrosou - byl ale operován u Dr. Javiera Mira v Hospital Dexeus už ve 2 hodiny v noci ze čtvrtka na pátek - v 15 hodin dnes odpoledne odletěl z Barcelony soukromým letadlem do Groningenu - ten je vzdálen pouze 30 km od Assenu - a objevil se v podvečer v paddocku.
celý článek

Pole v Assenu překvapivě pro Crutchlowa

Satelitní pilot francouzského týmu Tech3 Yamaha Hervého Poncharala Cal Crutchlow vyhrál dramatickou kvalifikaci pro zítřejší závod Dutch TT. V první řadě ho doplní Marc Marquez a Stefan Bradl.
celý článek

Rozhodl dnešek v Assenu předčasně o titulu?

V druhém volném tréninku královské kubatury havaroval Jorge Lorenzo. Mistr světa spadl ve velmi rychlé 13. zatáčce, když ztratil kontrolu nad svým motocyklem při výjezdu z předchozí pravé zatáčky a byl doslova katapultován ze svého motocyklu. Byl transportován do Medical Center, kde byla potvrzena zlomenina levé klíční kosti.
celý článek

Pre - Nizozemská Dutch TT

Nizozemská Grand Prix má jednu velkou zvláštnost, závodí se totiž v sobotu, takže volné tréninky a kvalifikace jsou na pořadu už ve čtvrtek, respektive v pátek. Tyto závody jsou také právem nazývány "Katedrálou motocyklového sportu". Tento závodní víkend je letošním sedmým v pořadí, z celkového počtu 18. Délka tratě je 4.542 m, okruh má celkem 6 levých a 12 pravých zatáček, a jeho nejvíce atrajtivní částí je závěrečný retardér. Trať byla vybudována v roce 1955 a modifikována 2012.
celý článek

Trochu z assenské historie

Skoro 90 roků už má historie okruhu "TT Circuit Van Drenthe Assen", neboť v sobotu se jede 83. ročník “Dutch TT“, od roku 1949 je bez jediného přerušení v kalendáři mistrovství světa, a první závod se zde jel v roce 1925, a výjimkou druhé světové války 1940 - 1945 se zde jezdí nepřetržitě. Na samém začátku to byl 28 km dlouhý okruh mezi městy Borger, Schoonloo a Grolloo. Od roku 1955 se pak z původních 7.705 m postupně měnil a od roku 2006 měří současných 4.545 m.
celý článek

Martin Bauer testoval CR-bike v Brně

Pozornému návštěvníkovi Masarykova okruhu o tomto víkendu určitě neuniklo, že kromě "normálních" motocyklů se zde proháněl ještě jeden, který zas tak moc mezi ty ostatní "hobíky" nezapadal.
celý článek

Rossi je fenoménem twitteru a obětí různých fám

V Itálii je Superstar-MotoGP Rossi populární víc než papež. Rossi je ale tématem všech spekulací a různých fám.
celý článek

Pojede nová produkční Honda nějaký závod s wild card?

Dle viceprezidenta HRC Nakamota neplánuje Honda na rok 2013 žádné závody s wild card pro nové produkční motocykly.
celý článek

Iodaracing: Náš budget pro Hondu nebo Yamahu je příliš malý

Dosavadní týmy Claiming-Rule by nejraději startovaly se závodním materiálem od Yamahy nebo od Hondy. Mají ale na tento material vůbec Budget?
celý článek

Aragón: Lorenzo vpředu, Suzuki ztratila 2,8 sekundy

Dnešní den se na okruhu MotorLand Aragón v Alcanizi střetly tovární týmy Hondy, Yamahy a Suzuki.
celý článek

Tým Aspar 2014: Suter-Yamaha?

Španělský majitel týmu Power-Electronics Jorge «Aspar» Martinez chce u firmy Suter Racing ve Švýcarsku nechat postavit šasí pro motory Yamaha-M1-1000-ccm.
celý článek

Startovní pole MotoGP 2014: Maximálně s 25 jezdci!

Vlastně chtěla Dorna mít v MS-MotoGP původně 22 jezdců, 2014 by to mohlo být maximálně 25! Takže posunutý comeback Suzuki na rok 2015 přinesl CEO Dorny Carmelu Ezpeletovi i některé pozitivní aspekty.
celý článek

Testům nové Hondy v Alcanizi nepřálo počasí

Na španělském okruhu Motorland Aragón v Alcanizi se dnes uskutečnil první den testů MotoGP, vyhrazených hlavně pro jezdce s motocykly Honda.

celý článek

Analýza katalánských testů

Většina jezdců ze stabilního startovního pole MotoGP - včetně Suzuki - testovala v pondělí celý den na trati Circuit de Catalunya. Oči všech byly ovšem upřeny na první evropský test nového motocyklu Suzuki 1000 ccm. Zároveň bylo také oznámeno, že tým vstoupí teprve v roce 2015 do MotoGP. Nový motocykl testovali Nobuatsu Aoki a Randy de Puniet. Nejrychlejším jezdcem testu byl vítěz nedělního závodu GP Jorge Lorenzo, který zajel nejlepší kolo za 1:41.904 min. 

celý článek

Testy MotoGP v Barceloně

Na okruhu Circuit de Catalunya se dnes konaly testy MotoGP včetně comebacku továrny Suzuki. AKTUALIZOVÁNO
celý článek

Suzuki testuje v Barceloně

Poprvé testuje Suzuki v přímém porovnání svůj prototyp MotoGP. Ovšem Honda, Yamaha a Ducati jsou zřejmě hodně vzdáleny. 
celý článek

Suzuki do MotoGP až od roku 2015

Suzuki dnes dopoledne potvrdila svůj oficiální comeback do královské kubatury MotoGP. Ovšem Japonci se nezúčastní závodů Grand Prix už v příští sezóně, nýbrž až v roce 2015.

 

celý článek

Abajova smůla v Barceloně

Skvěle rozjetý závod s nadějí na pořádný bodový přísun dnes Karel Abraham na okruhu Circuit de Catalunya bohužel nedokončil.  Jinak tento závod byl gala představením domácího mistra světa Jorge Lorenza, který po Mugellu, vyhrál suverénně i doma v Katalánsku. 
celý článek

Pedrosa získal domácí pole, Abaja skončil 17.

Pole position v MotoGP pro zítřejší závod GP Katalánska si vybojoval lídr šampionátu Dani Pedrosa, nejrychlejší Yamahu pak pilotoval Cal Crutchlow. Karel Abraham obsadil místo 17., což znamená 6. řadu startovního roštu.
celý článek

Pátek na GP Katalánska: Valentino Rossi je nazpět

Od úvodního závodu GP Katar v Losailu se devítinásobný mistr světa Valentino Rossi nemohl dostat do tempa a na samé dno se propadl při domácím závodě v Mugellu. Ovšem na okruhu Circuit de Catalunya už tento Ital devětkrát dokázal vyhrát a dnešním odpoledním výkonem ve druhém volném tréninku to pouze potvrdil.
celý článek

Suzuki: Po GP Katalánska pondělní test v Barceloně a potom v Aragónu

Suzuki se poprvé střetne v pondělí s kompletní konkurencí kubatury MotoGP a teprve potom se rozhodne o tom, zda se tato tradiční značka vrátí do seriálu MS-Grand Prix.

celý článek

Abajův cíl v Barceloně: Větší příděl bodů

Náš Lokalmatador Karel Abraham se již těší na blížící se 6. podnik seriálu MotoGP v horkem stíhané Barceloně. Na rozdíl od posledního závodu v italském Mugellu, kde ho sužovala viróza, a získal jeden bod, se dostává zpět do fyzické kondice a vše nasvědčuje tomu, že je připraven bojovat o větší porci světových bodů. Ani před nedávnem operovaná klíční kost mu tuto snahu již nebude stěžovat.
celý článek

Statistika a zajímavá čísla před GP Katalánska

Dorna vydává před každým závodem GP statistická čísla, která se vztahují k následujícímu závodu. Tyto statistiky připravuje tradičně Dr. Martin Raines a my vám je v následujícím článku předkládáme ke čtení.
celý článek

Pre - Grand Prix Katalánska

Dalším závodem letošního mistrovství světa kubatury MotoGP bude Grand Prix Katalánska. Ta bude výjimečná především tím, že bude zároveň domácím závodem pro první tři jezdce současného pořadí mistrovství světa. 
celý článek

Rossi si pohoršil o 31 míst

Ital Valentino Rossi už nepatří po svém odchodu k Yamaze mezi Top-50 s nejvyšším příjmem mezi sportovci ze všech odvětví. Ovšem Star MotoGP je i nadále nejlépe placeným motocyklovým jezdcem světa. 
celý článek

Casey Stoner byl vyznamenán Královským řádem

Dvojnásobný mistr světa MotoGP Casey Stoner byl ve své vlasti vyznamenán a dostal královský řád: «Member of the Order of Australia».
celý článek

Předchůdci Stefana Bradla

Česká historie královské kubatury MotoGP/500 ccm není příliš bohatá, naši západní sousedé se sice mohou pochlubit větším počtem jezdců, ale na vítězství si na rozdíl od nás - František Šťastný na Sachsenringu 1965 - musí stále ještě počkat. Podívejme se na jejich historii počínaje Hansem Baltisbergerem - 1952 - až po současnost prezentovanou Stefanem Bradlem - 2013. 
celý článek

CRT: Má vůbec toto označení smysl?

Od roku 2012 je startovní rošt MotoGP doplňován motocykly CR. Co vlastně znamená CRT, tedy Claiming-Rule-Team? A byl vůbec někdy «Claim» uskutečněn?
celý článek

MotoGP 2014: Až 28 pilotů na roštu?

Letos končí tříletá smlouva mezi Dornou a dodavatelem pneumatik firmou Bridgestone. Ta bude samozřejmě prodloužena, ale nebude už ohraničena na počet jezdců v královské kubatuře číslem 24, nýbrž bude zahrnovat větší počet startujících.  
celý článek

Test v Mugellu: Dovi o 4 sekundy rychlejší než Biaggi

Druhým dnem pokračovaly privátní testy Ducati na italském okruhu Mugello.
celý článek

Max Biaggi na GP13

"Penzionista" Max Biaggi dnes v Mugellu testoval motocykl MotoGP Ducati Desmosedici týmu Ducati Pramac.
celý článek

Ředitel závodního oddělení Yamahy Lin Jarvis hledá týmy z MotoGP

Do konce července se chce Yamaha rozhodnout, které týmy budou moci v roce 2014 jezdit tovární motory YZR-M1 na leasing. Doposud je ale o ně zájem hodně minimální.
celý článek

Pojede Ben Spies až v Laguna Sece?

Pilot týmu Pramac-Ducati Ben Spies nemůže kvůli svému sedm měsíců starému zranění ramene stále ještě řídit motocykl MotoGP a před dalším pokusem o Comeback chce zařadit dvoudenní dodatečný test.
celý článek

Dovizioso: «Bradl byl pro mě jako terč»

Andrea Dovizioso zachraňoval italskou čest v Mugellu a nakonec dojel jako pátý, když sice vyhrál souboj s týmovým kolegou Nicky Haydenem, ale v boji o místo čtvrté byl poražen Stefanem Bradlem o 0,2 sec.
celý článek

Cal Crutchlow: «Kvůli jednomu dni Italem?»

Cal Crutchlow dostal sice v samém závěru Daniho Pedrosu pod tlak, ale jelikož ztratil na začátku hodně drahocenného času, tak se musel spokojit s třetím místem.
celý článek

Max Biaggi bude tento týden testovat MotoGP-Ducati!

Mistr světa Superbike - ve sportovním důchodu - chystá tento týden Comeback. Při testu Ducati v Mugellu pojede Max Biaggi - poprvé od roku 2005 - motocykl MotoGP.
celý článek

Dani Pedrosa: «Hodně agresivní akce od Jorgeho»

Jorge Lorenzo (Yamaha) málem vyhodil lídra šampionátu Daniho Pedrosu (Honda) v první zatáčce ze sedla. Nakonec byl ale Pedrosa se ziskem 20 bodů spokojen. 
celý článek

Alex Hofmann: «Rossi letos titul nezíská»

Včera večer jsme mohli na německém kanálu "ex-DSF", nyní "Sport1" sledovat pořad Talkshow «Sport und Talk aus dem Hangar-7», kde byli jako hosté Ex-Pilot MotoGP Alex Hofmann a dále Dani Pedrosa a Stefan Bradl. Téma bylo zajímavé a především aktuální: Márquezův horrorový pád a Rossiho šance na letošní titul mistra světa.
celý článek

Stoner: «Počkejme, jak to bude pokračovat»

Bývalý tovární pilot HRC Casey Stoner brzdí nadšení okolo svého nástupce Marca Marqueze a říká: "Mladý Španěl si musí svou výkonnost nejprve udržet".

 

celý článek

Skončí na konci roku Rossi se závoděním?

Některé příznaky zde jsou, a sice o tom, že Valentino Rossi přemýšlí na konci tohoto roku odejít do motocyklového sportovního důchodu!
celý článek

Jorge Lorenzo: «Skoro jsem se s Danim srazil»

Mistr světa Jorge Lorenzo se druhým vítězným letošním závodem (po Kataru) přihlásil opět vážně o slovo v boji o průběžného lídra šampionátu královské kubatury MotoGP. V první zatáčce ale málem kolidoval se svým krajanem Pedrosou.

celý článek

Marquez: «Je to můj první rok»

Marc Marquez se sice na jedné straně hodně zlobil kvůli svému pádu, na straně druhé měl ale celkem radost z dobrého pocitu na svém biku Honda.
celý článek

Bautista: «Nikdo to nezavinil»

Alvaro Bautista si rozhodně nemyslí, že by měl na kolizi s Valentinem Rossim nějakou vinu
celý článek

Analýza Rossiho pádu

Hned v prvním kole spadli bohužel ve třetí zatáčce Valentino Rossi a Alvaro Bautista, a co říká v rozhovoru pro italský web GPone o této situaci tovární pilot Yamahy. 
celý článek

GP Itálie vyhrál Lorenzo, Abaja dojel opět v bodech

Mistr světa Jorge Lorenzo oslavil v Mugellu hattrick. Po vítězstvích 2011 a 2012 trumfoval mistr světa i letos, a nic na tom nezměnily pády Rossiho či Marqueze, Mallorčan totiž nedal po celý závod nikomu ani tu nejmenší šanci a suverénně vyhrál pro Yamahu její domácí Grand Prix. 
celý článek

Pole v Mugellu si zajistil Pedrosa

Lídr šampionátu Dani Pedrosa si vyjel Pole position pro zítřejší Grand Prix Itálie v Mugellu. V první řadě ho doplní mistr světa Jorge Lorenzo a první z Italů, kterým byl Andrea Dovizioso.
celý článek

Pedrosa nejrychlejším ve čtvrtém volném tréninku

Čtvrtý volný trénink byl vlastně warm-upem před samotnou kvalifikací.
celý článek

Nejrychlejším po třech trénincích Lorenzo

Mistr světa Jorge Lorenzo byl při GP Itálie v Mugellu nejrychlejším pilotem po třech volných trénincích královské kubatury MotoGP. Za ním se umístili lídr šampionátu Dani Pedrosa a domácí favorit Valentino Rossi.
celý článek

Mugello: Těžký pád Marqueze

Tovární piloti Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi dominovali druhému volnému tréninku MotoGP při Grand Prix Itálie v Mugellu. Trénink byl poznamenán těžkou havárií Marca Marqueze, která nakonec dopadla lépe, než se původně zdálo.
celý článek

Mugello: Skvělý Abajův italský začátek

Prvnímu tréninku MotoGP na italském okruhu v Mugellu rozhodně nepřálo počasí, ale zato se vydařil na 100% našemu Abajovi, který v něm skončil nejen jako nejlepší pilot s bikem CRT, ale celkově čtvrtý. Před ním totiž byli pouze Rookie Marc Marquez s tovární Hondou, testovací pilot Ducati Michele Pirro s evolučním modelem tohoto prototypu a Němec Stefan Bradl.
celý článek

Abaju trápí horečka

Pátečními volnými tréninky odstartuje na okruhu v toskánském Mugellu pátý letošní podnik Mistrovství světa silničních motocyklů. Jezdec MotoGP Karel Abraham do závodu nastupuje dva týdny po úspěšném závodu v Le Mans, kde získal první letošní bod, s ambicí vylepšit své dosavadní letošní maximum.
celý článek

GP Itálie v Mugellu očima statistiky

První závod motocyklového seriálu Grand Prix uspořádali na toskánském okruhu v Mugellu v roce 1976. Třídu pětistovek tehdy ovládli jezdci Suzuki v čele s vítězem premiérového podniku Barry Sheenem, jenž druhého v pořadí Phila Reada porazil jedním z nejtěsnějších rozdílů v historii mistrovství.

celý článek

Pre - Grand Prix Itálie v Mugellu

Po Grand Prix Francie, kde získal Abaja historické první body s motocyklem CR, čeká nejen jeho, ale i dalších 24 pilotů Grand Prix Itálie na okruhu v Mugellu.
celý článek

Karel Abraham: S Aprilií se musím více rvát

Karel Abraham byl odmávnut šachovnicovým praporkem se svým motocyklem CRT-ART-Aprilia při GP Francie v Le Mans na patnácté pozici. Pilot Claiming-Rule ovšem doufá v lepší časy. V sezóně 2014 by měl český jezdec pilotovat Hondu nebo Yamahu.
celý článek

Valentino Rossi: 7 vítězství v Mugellu – a nyní?

V době jeho největší slávy bylo spojení Valentino Rossi a okruh v Mugellu synonymem neporazitelnosti. To ale rozhodně neplatí o následujícím závodním víkendu!
celý článek

De Puniet absolvoval první úspěšný test s novou Suzuki

Suzuki to myslí s comebackem do MotoGP opravdu vážně: Randy de Puniet testoval na okruhu GP v japonském Motegi poprvé nový motocykl MotoGP o objemu 1000 ccm s řadovým čtyřválcovým motorem.

celý článek

Kawasaki sice do MotoGP oficiálně ne, ale nové motory pro Aoyamu a co. ano

Kawasaki se sice oficiálně nezúčastňuje MS-MotoGP, ale přesto obdrží týmy CR, které používají jejich motory, nové agregáty s pneumatickým ovládáním ventilů.
celý článek

Gibernau by chtěl vidět Rossiho znovu vyhrávat!

Sete Gibernau doufá, že jeho velký konkurent z minulosti, Valentino Rossi, bude schopen s Yamahou zase brzy vyhrávat.
celý článek

Pojede Martinezův tým v roce 2014 s Aprilií nebo s Hondou?

Týmový majitel stáje "Power Electronics Aspar" ex-mistr světa Jorge Martinez váhá v MS-MotoGP 2014 mezi závodním materiálem Honda a Aprilia. Yamaha je příliš drahá a ze spolupráce se Suzuki nebude nic.
celý článek

Grand Prix: Příliš mnoho Španělů, ale jak z toho ven?

Španělé převzali jednoznačně žezlo v Grand Prix. Dorna přemýšlí jak z toho a hledá nové miláčky fanoušků. Také toho, kdo nahradí v budoucnu Rossiho.
celý článek

Radost a smutek v týmu Ioda Racing

Zatímco Danilo Petrucci byl po závodě v Le Mans velmi štastný, neboť předvedl ve Francii velmi dobrý závod - 14. místo a druhý z CRT, tak jeho týmový kolega Lukáš Pešek byl po třetím - po sobě jdoucím - nedojetém závodě hodně frustrovaný.
celý článek

V deštivém Le Mans vyhrál Pedrosa, Abaja má první bod

Velmi dramatický závod Grand Prix Francie na okruhu Bugatti vyhrál - stejně jako předtím v Jerezu - tovární pilot Repsol Hondy Dani Pedrosa. Náš Karel Abraham si při svém comebacku po zranění z Austinu připsal první letošní mistrovský bod.
celý článek

Le Mans: Pole position pro Marqueze, Abaja 18.

Rookie a zároveň lídr šampionátu Marc Marquez si časem 1’33.187 vyjel Pole position pro zítřejší GP Francie na okruhu Bugatti v Le Mans. Kromě něho budou stát v první řadě ještě mistr světa Jorge Lorenzo a hodně překvapivě také Andrea Dovizioso.
celý článek

Pátek v Le Mans - Abaja 18., nejrychlejší byl Pedrosa

Pátečním volným tréninkům na okruhu "Bugatti" v Le Mans dominoval sice Dani Pedrosa s Hondou, ale nám potěšil velmi úspěšný comeback Karla Abrahama, jenž skončil 18. se ztrátou pouhých 2.724 sec. za španělským lídrem a byl v pořadí CRT na 6. místě.
celý článek

Číselné zajímavosti před GP Francie

Preview před Grand Prix Francie v Le Mans si doplňme ještě několika dalšími tabulkami, jak je zpracoval už tradičně Dr. Martin Raines. A současný lídr královské kubatury Marc Marquez boří všechny dosavadní platné rekordy! Polepšili si ale i Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo.
celý článek

Pre - Grand Prix Francie v Le Mans, Abaja je nazpět!

Čtvrtým závodem letošního šampionátu kubatury MotoGP je francouzská Grand Prix, která se jede na okruhu v Le Mans.  
celý článek

Lukáš Pešek po prvních závodech MotoGP

V úvodních třech závodech sezony Lukáš Pešek ani jednou nebodoval a na svůj první mistrovský bod prozatím čeká. Ve svém premiérovém ročníku jezdce MotoGP se mu do této chvíle nejvíc dařilo v Kataru, když po startu z patnácté pozice dokončil zahajovací závod sezony osmnáctý.
celý článek

Marquez nejrychlejším pilotem při testech v Jerezu

Na okruhu Jerez de la Frontera se dnes konaly pozávodní testy královské kubatury. Nejrychlejším jezdcem testování byl lídr šampionátu Marc Marquez před Calem Crutchlowem a mistrem světa Jorge Lorenzem. Český jezdec Lukáš Pešek dokončil testy na posledním, tedy 19. místě.
celý článek

GP Španělska v Jerezu: Pedrosa je nazpět

Vicemistr světa Dani Pedrosa dnes dokázal, že byl neprávem předčasně odepisován, když vyhrál celkem suverénně domácí závod MotoGP na okruhu Jerez de la Frontera. Na stupních vítězů ho doplnili jeho týmový kolega a lídr šampionátu Marc Marquez a mistr světa Jorge Lorenzo.

celý článek

Pole position v Jerezu pro oslavence

Pole position si do zítřejšího třetího závodu letošní sezóny MotoGP vybojoval domácí mistr světa Jorge Lorenzo před dalšími dvěma Španěly Danim Pedrosou a Marcem Marquezem.

celý článek

Crutchlow má provizorní Pole, Abaja už nepokračoval

Britský satelitní pilot Yamahy Cal Crutchlow vyhrál časem 1’38.975 třetí volný trénink na okruhu Jerez de la Frontera. Druhý skončil hodně těsně Dani Pedrosa (+ 0.019) a ještě třetí a dnešní oslavenec Jorge Lorenzo (+ 0.103) a čtvrtý Valentino Rossi (+ 0.130) měli minimální ztrátu.
celý článek

Lorenzo nejrychlejším pilotem v pátek v Jerezu

Mistr světa Jorge Lorenzo byl nejrychlejším pilotem v úvodu na okruhu Jerez de la Frontera.
celý článek

Rekordy Marca Marqueze

Mistr světa Moto2 Marc Marquez vtrhl do královské kubatury jako divoká voda a několikrát přepsal historii motocyklových závodů královské kubatury
celý článek

Program GP Jerezu a zajímavá čísla před GP Španělska

V článku vám přinášíme kompletní závodní program následujícího víkendu na okruhu Jerez de la Frontera a také přehled zajímavých čísel vztahujících se k tomuto závodu
celý článek

Pre - GP Španělska v Jerezu 2013

Tradiční "Pre" věnujme před GP Španělska názorům favorizovaného kvarteta, tedy lídrům šampionátu Marquezovi a Lorenzovi, třetímu Pedrosovi a čtvrtému Rossimu.
celý článek

Karel Abraham zkusí v Jerezu závodit

Karel Abraham se rozhodl nastoupit dva týdny po operaci zlomené klíční kosti do závodu ve španělském Jerezu. Český motocyklový jezdec zranění utrpěl předminulý víkend během kvalifikace na Americkou Grand Prix v texaském Austinu.
celý článek

Livio Suppo: Srovnání Márqueze a Stonera

Sportovní ředitel HRC Livio Suppo vysvětluje, jaký je rozdíl mezi Rookiem MotoGP Marcem Márquezem a jeho předchůdcem v týmu Repsol Honda Caseym Stonerem
celý článek

Marc Márquez: Titul mistra světa? To zřejmě ne

Marc Márquez láme všechny rekordy, může se stát klidně novým Rossim. Ale mistrem světa hned v prvním roce závodění? To se mu zřejmě nepodaří. I když člověk nikdy neví...
celý článek

V Jerezu místo Bena Spiese pojede tester Michele Pirro

Příští závod MotoGP se pojede bez pilota týmu Ignite-Pramac-Ducati. Američana Bena Spiese nahradí Ital Michele Pirro.
celý článek

Andrea Dovizioso je názoru, že bez nových dílů není možné se posunout dál

Andrea Dovizioso se upírá myšlenkami na nové upgrady od Ducati, které by měl dostat během sezóny. A ty nejnovější, i když ne nějako světoborné, nýbrž maličkosti, by měly příjít už pro Grand Prix Francie v Le Mans.
celý článek

Jaký materiál pojedou privátní týmy v roce 2014?

Majitelé privátních týmů MotoGP považují ceny pro privátní týmy od Hondy a od Yamahy za příliš vysoké. A chtějí pokračovat s motocykly CR.
celý článek

Premiéra v Austinu: Double Hondy

Premiérový závod na novém americkém okruhu Circuit of the Americas Austin se skončil celkem očekávaným výsledkem, který už naznačily březnové testy. Vyhrál Marc Marquez před Danim Pedrosou - oba s továrními motocykly Honda, a tyto dva Španěly doplnil na stupních vítězů jejich krajan, mistr světa Jorge Lorenzo.
celý článek

Pole pro Marqueze, Abaja si zlomil klíční kost...

Po jezdecké chybě australského Rookieho Bryana Staringa bohužel havaroval náš Karel "Abaja" Abraham a utrpěl dislokaci klíční kosti. 
celý článek

Austin: Hondy rychlejší než Yamahy

Marc Marquez před Danim Pedrosou a Stefanem Bradlem - bylo pořadí tři nejrychlejších pilotů druhého volného tréninku MotoGP na nedělní závod GP Texasu.
celý článek

Úvod v Austinu patřil favoritovi - nejrychlejším byl Marc Marquez

Druhá letošní Grand Prix začala na okruhu Circuit of the Americas Austin volnými tréninky, v tom úvodním královské kubatury kraloval nejlepší pilot z březnových testů, Rookie MotoGP Marc Marquez, který s výjimkou mistra světa Jorge Lorenza doslova deklasoval své soupeře.

celý článek

Požár v paddocku COTA

A co vlastně stalo? Elektrické startovací stroje, které uvádějí v život motocykly MotoGP od Cala Crutchlowa a Bradleyho Smitha, zůstaly přes noc zapojeny pod proudem. Jedna z baterií se ale přehřála a začala hořet.

celý článek

Po požáru sousedního boxu v Austinu je poškozeno vybavení Cardion AB Motoracing

Historicky první závod MotoGP v Austinu začal pro český tým Cardion AB Motoracing katastrofálně. Po nočním požáru vybavení sousedního boxu došlo ke spuštění automatického požárního systému. Ten sice zabránil rozvinutí požáru a vysokým škodám, ale i tak došlo k poničení vybavení českého týmu. Ten má nyní jediný den na zjištění škod a úklid
celý článek

Číselné zajímavosti před Austinem

Dr. Martin Raines připravil jako vždy přehled zajímavých číselných údajů před nadcházejícím závodem Grand Prix.

celý článek

Lukáš Pešek před GP Texasu

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek o sobě nechal při úvodním závodě v Kataru hodně hlasitě slyšet. Nejdříve překvapil v novém systému kvalifikace, kde skončil v Q1 na skvělém pátém místě, což znamenalo 15. pozici celkově a 5. řadu startovního roštu. V závodě potom zajel velmi čistou jízdu a k zisku prvního mistrovského bodu v MotoGP mu moc nechybělo - neboť byl odmávnut šachovnicovým praporkem na 18. místě v cíli.
celý článek

Pre - GP Texasu v Austinu

Na okruhu “Circuit of the Americas” (COTA) v Austinu se pojede tento víkend druhý letošní závod mistrovství světa MotoGP.
celý článek

V Brně začíná Central European Motorcycle Championship

Českomoravská asociace motocyklového sportu (CAMS) ve spolupráci se společností Bike Promotion pořádá v roce 2013 šampionát Central European Motorcycle Championship (CEMC). Pojede se pět závodů v Brně, na Sachsenringu, v Oscherslebenu, opět v Brně a na Hockenheimu. První závod se koná 19.-21. 04. 2013 na Masarykově okruhu. Startují třídy Moto1000 (Superbike a Superstock 1000), Moto600 (Supersport a Superstock 600) a Moto3 (Moto3 a 125 GP), začátečníci pojedou Pohárové kubatury Do a Nad 600.
celý článek

Rossi dokázal, že do starého železa rozhodně nepatří

Přinášíme vám blogový názor o včerejším závodě královské kubatury MotoGP v Kataru z pera jednoho z čtenářů webu motorkari.cz.
celý článek

Obhájce titulu Lorenzo začal sezonu vítězstvím

První závod letošní sezóny "Commercial Bank Grand Prix of Qatar" se skončil dokonalým trumfem úřadujícího mistra světa Jorge Lorenza, kterého na stupních vítězů doplnili jeho týmový kolega Valentino Rossi a Rookie Marc Marquez s Hondou. 
celý článek

Úvodní Pole position sezóny 2013 pro Lorenza

Jedno je jisté, nový kvalifikační systém kubatury MotoGP je pro diváky skvělý a hodně napínavý. Jestli se ale líbí pilotům, záleží hlavně na jejich umístění...
celý článek

Grand Prix 2013 - jezdci MotoGP a jejich biky

Definitivní startovní listina MS kubatury MotoGP včetně jejich společné fotografie a motocyklů, které pilotují
celý článek

Grand Prix 2013 - jezdci Moto2

Definitivní startovní listina MS kubatury Moto2 včetně jejich společné fotografie
celý článek

Grand Prix 2013 - jezdci Moto3

Definitivní startovní listina MS kubatury Moto3 včetně jejich společné fotografie
celý článek

Deset nejrychlejších na čele s Marquezem jde dále

Nový kvalifikační systém změnil dnešní třetí volný trénink v předkvalifikaci a ta byla hodně napínavá.
celý článek

Překvapení jménem Marquez

Rookie MotoGP Marc Marquez s továrním motocyklem Honda byl nejrychlejším jezdcem druhého volného tréninku královské kubatury MotoGP úvodního závodu letošního šampionátu Commercial Bank Grand Prix of Qatar 2013. 
celý článek

Úvod v Kataru: Yamaha jasně lepší než Honda

První volný trénink MotoGP se na okruhu v Losailu stal demonstrací pilotů s motocykly Yamaha. Mistr světa Jorge Lorenzo zajel nejlepší čas 1:56,685 min a to pouze o 0,058 sec před Calem Crutchlowem. Třetí Valentino Rossi ztratil 0,071 sec na  Polemana Lorenza.

 

celý článek

Zajímavé statistiky než zaburácí v Kataru motocykly

Dnešní první volný trénink MotoGP je na programu od 18.55 hodin našeho času. A tak si zkraťme čekání přehledem číselné statistiky kubatury MotoGP.
celý článek

Zítra večer to vypukne už naostro!

Jediný závodní víkend Grand Prix trvá čtyři dny. Tím je "Commercialbank Grand Prix of Qatar 2013" na okruhu "Losail International Circuit". Ta je tradičním úvodním závodem už od roku 2007.
celý článek

Yamaha Factory Racing - Yamaha YZR M1

Žádný jiný tým ve startovním poli MotoGP se nemůže pochlubit tím, že za něho jedou dva mistři světa královské kubatury.

celý článek

Repsol Honda Team - Honda RC213V

Nejvíce favorizovaný tým celého šampionátu tvoří dva Španělé, vicemistr světa MotoGP 2012 Dani Pedrosa a úřadující mistr světa Moto2 Marc Marquez.

celý článek

Ducati Team - Ducati Desmosedici GP13

Tovární tým Ducati má za sebou dvě sezony na které by nejraději zapomnělo. Pouhá čtyři podiová umístění během 35 závodních víkendů, když poslední vítězství v závodě Grand Prix má datum 17. října 2010, tehdy zásluhou Caseyho Stonera. 

celý článek

Monster Yamaha Tech 3 - Yamaha YZR M1

Satelitní tým Yamahy manažera Herve Poncharala překvapil na posledních testech IRTA v Jerezu, když trať Circuito Jerez opouštěl s nejlepším dosaženým kolem vůbec zajetým Calem Crutchlowem a tím blamoval všechny tovární jezdce a týmy.

celý článek

LCR Honda MotoGP - Honda RC213V

Tým LCR Honda manažera Lucia Cecchinella pojede už druhou sezónu ve stejném složení a celkem pochopitelně se stejným závodním materiálem.

celý článek

GO&FUN Honda Gresini - Honda RC213V

Španěl Alvaro Bautista zůstává i nadále v týmu Fausta Gresiniho.

celý článek

Pramac Racing Team - Ducati Desmosedici GP13

Italský tým Pramac Racing Team se dle oficiálních vyjádření před novou sezónou nedá nazvat jako satelitní tým továrny Ducati, nýbrž jako jejich "Junior tým". Nejenže byli přítomni tradičního "Wroomu" - poprvé v historii, ale i jejich motocykly by měly být identické. Z tohoto pohledu musí Abaja a Barbera uronit nejednu slzu, tedy pokud je to ovšem pravda... 

celý článek

Power Electronics Aspar - ART GP13

Vloni tým Power Electronics Aspar dominoval klasifikaci pilotů s motocykly CR a ani letos by tým Jorge "Aspara" Martineze nechtěl - celkem pochopitelně - hrát druhé housle, ba právě naopak.

celý článek

Avintia Blusens - BQR FTR

V úplně novém jezdeckém složení se letos představí španělský tým Avintia Blusens.

celý článek

Paul Bird Motorsport - ART GP13 & PBM 01

Jedinou čistě britskou stájí je tým svérázného milionáře Paula Birda, ten pojede se dvěma piloty, ale na různých motocyklech.  
celý článek

GO&FUN Honda Gresini - FTR Honda MGP13

Posledním italským týmem s motocyklem CR je stálice mezi účastníky MotoGP, tedy tým ex-mistra světa Fausta Gresiniho.
celý článek

NGM Mobile Forward Racing - FTR Kawasaki

Další italský tým NGM Mobile Forward Racing je sestaven jak z dravého mládí, tak ze zkušeného pilota.
celý článek

Came IodaRacing Project - Ioda Suter/BMW

V Jerezu skončily třetí letošní předsezonní testy a GP Kataru, i tentokráte se jedoucí od čtvrtka do neděle je za dveřmi. Mezi 24 piloty královské kubatury MotoGP nechybí už třetí sezonu český pilot Karel Abraham. A tak si v době zbývající do zahájení prvního letošního závodního víkendu postupně představme všech 23 soupeřů našeho Abaji.  

celý článek

Závěr testů v Jerezu s překvapením

Vše podstatné se na dnešních testech v Jerezu odehrálo v posledních dvou hodinách.

celý článek

O slovo se při testech v Jerezu přihlásil Rossi

Nejrychlejším jezdcem druhého dne testování v Jerezu byl staronový tovární pilot Yamahy Valentino Rossi před svým týmovým kolegou Jorgem Lorenzem a třetím pilotem s motocyklem Yamaha Calem Crutchlowem.   

celý článek

Na mokru v Jerezu byl nejrychlejší Lorenzo

Velmi nepříznivé počasí potkalo jezdce hned první den závěrečného testování královské kubatury.
celý článek

MotoGP nabízí poslední testovací kolo

Za několik okamžiků začnou v Jerezu poslední letošní testy, které tak budou poslední generálkou před úvodním závodem sezóny 2013 v katarském Losailu.

 

celý článek

Lorenzo a Rossi obdivují Marca Márqueze

Jorge Lorenzo a Valentino Rossi jsou si zajedno. Marc Márquez si u nich získal velký respekt. A Lorenzo si dokonce myslí, že úřadující mistr světa Moto2 Marquez bude letos míchat pořadím v boji o titul mistra světa.
celý článek

Jerez-Test: Márquez proti Pedrosovi a Lorenzovi

Španělsko očekává v následujích třech dnech velmi zajímavé souboje mezi Lorenzem, Pedrosou a Márquezem. Uvidíme ale, jakou roli v tom bude hrát počasí.
celý článek

Jorge Lorenzo se chce stále zlepšovat

Mistr světa Jorge Lorenzo to nemá v současné době proti jezdcům na Hondách vůbec lehké. Ale úřadující mistr světa sází na své jezdecké umění a vývojové kapacity Yamahy.
celý článek

Yamaha dnes oficiálně představena v Jerezu

Na okruhu Jerez de la Frontera se dnes konalo představení továrního týmu Yamaha, který bude v MS-MotoGP startovat se dvěma skvělými piloty: úřadujícím mistrem světa Jorge Lorenzem a ex-multi šampionem Valentinem Rossim.
celý článek

Skončily poslední testy IRTA kubatur Moto2 a Moto3

Přinášíme vám přehled nejlepších časů během čtyřdenního testování kubatur Moto3 a Moto2 na okruhu Jerez de la Frontera. Byly to poslední testy před úvodním závodem letošního šampionátu, který se jede v Kataru 7. dubna 2013.

celý článek

Nicky Hayden: U Ducati nyní naslouchají tomu, co říkám

Nicky Hayden byl u Ducati dva roky ve stínu Rossiho. Nyní se cítí jako rovnocenný týmový kolega Itala Doviziosa.
celý článek

Aoyama: Návrat Japonců do královské kubatury

Japonsko má opět stabilního pilota v královské kubatuře. Ovšem Hiroshi Aoyama s bikem CRT-FTR-Kawasaki bude jen těžko dojíždět za normálních okolností na pozicích, která by zajímala média či diváky.
celý článek

Bryan Staring: Nejsem v Evropě z nějakého rozmaru

Doma v Austrálii se stal letošní Rookie MS-MotoGP Bryan Staring třikrát mistrem své země, ovšem v Evropě si teprve musí udělat jméno. Se vzestupem do královské kubatury sám Staring vůbec nepočítal, byla to vlastně šťastná shoda okolností.
celý článek

Rossi: Ducati se neumí vypořádat s kritikou

Po odchodu Valentina Rossiho od Ducati se postupně vynořují na povrch problémy, které kromě jiného zabránily 7-násobnému mistru světa a vítězi 79 závodů GP v královské kubatuře dosáhnout s tímto italským motocyklem více lepších umístění, než jen tři hubená podiová umístění během 35 závodů - z toho jen jedno na suchu - a dosáhnout lepší umístění než byla 7. a 6. místa v konečném pořadí během jeho působení u továrního týmu Ducati.
celý článek

Marc Marquez ještě zrychlil

Marc Márquez nebyl ani poslední den testů v Texasu k zastavení, když opět proti středě zrychlil a jeho nejrychlejší kolo mělo nakonec hodnotu 2.03.281 min.
celý článek

V Austinu stále kralují Hondy

Druhým dnem pokračovaly testy MotoGP na novém okruhu “Circuit of the Americas” (COTA) a jelo se podle "starých" pravidel z prvního dne testování.  
celý článek

Jezdci s motocykly Honda dominovali 1. dni testů v Austinu

Nejrychlejším jezdcem úvodního dne testování MotoGP byl Marc Marquez, který zajel čas 2’04.619. Za ním se jako druhý umístil Dani Pedrosa – 2.05.047, třetí skončil Jorge Lorenzo – 2.05.291.
celý článek

V Austinu dnes začínají testy MotoGP

Ode dneška do čtvrtka se na novém okruhu “Circuit of the Americas” (COTA) v Austinu budou konat třídenní testy MotoGP. Bude to poslední a jediná generálka na "Red Bull Grand Prix of the Americasů, která se pojede od 19. do 21. dubna a kdy zde budou závodit kubatury MotoGP, Moto2, Moto3 a Red Bull MotoGP Rookies Cup.
celý článek

Danilo Petrucci jezdil v noci s bikem ve středu Říma

Ital Danilo Petrucci jel se svým motocyklem Suter-BMW v sobotu v noci středem italské metropole Římem. Byla to reklamní jízda pro «Ioda Your Project».
celý článek

Hayden by po operaci měl být do testu v Jerezu okay

Tovární pilot Ducati Nicky Hayden podstoupil u Dr. Arthura Tinga malý operační zákrok. Koncem března by ale měl v Jerezu opět testovat.
celý článek

Rossi: Austin je velmi důležitý test

Valentino Rossi má trochu starosti, neboť si myslí, že na nové trati v Austinu nebude mít tak dobrý pocit na motocyklu Yamaha, jako měl při obou prvních testech v Sepangu
celý článek

Erotický filmový portál sponzorem týmu Paul Bird Motorsport

Tým MotoGP Paula Birda - Paul Bird Motorsport - kde letos pojedou s biky CR Michael Laverty a Yonny Hernandez bude sponzorován erotickým filmovým portálem "MinxFlix.com". Tento portál nabízející erotiku bude zároveň i sponzorem Shane Byrneho a Keitha Farmera v britském superbikovém šampionátu.
celý článek

Jak velká je ve skutečnosti ztráta Ducati?

Ducati snížila ztrátu přo testech v Sepangu z dvou na jednu a půl sekundy. Takže myšlenka, že to na kratších tratích bude ještě méně, je celkem opodstatněná.
celý článek

Randy de Puniet chce následovat Valentina Rossiho

Už několik let se pravidelně v zimě otevírá téma Randy de Puniet a jeho přestup do MS-Superbike. Ovšem tento Francouz má úplně jiné priority a plány do budoucnosti.
celý článek

Časové srovnání dvou testů v Sepangu

Společně se podívejme, jak si časově vedli jezdci MotoGP ve srovnání obou dvou testů v Sepangu, tedy začátkem února a nyní koncem tohoto měsíce. A je to hodně zajímavé, především co se týká našeho Abaji.
celý článek

Lorenzo nejrychlejším jezdcem třídenních testů

Skončily druhé letošní testy MotoGP v Sepangu. V přehledu časů za všechny tři dny je potom toto následující pořadí: Nejrychlejším pilotem byl mistr světa Jorge Lorenzo na Yamaze před Danim Pedrosou a Marcem Marquezem - oba s Hondou. Cal Crutchlow a Valentino Rossi - oba na Yamahách - pak dokompletovali Top-5.
celý článek

V Sepangu skončily druhé třídenní testy MotoGP

V Malajsii pokračovaly závěrečným finálem třídenní testy MotoGP. Ačkoliv kvůli velkému vedru se očekával útok na nejrychlejší časy hned po 10. hodině, tak nakonec se vše podstatné událo až v samém závěru testování, tedy v poslední hodině, neboť v Sepangu celou noc pršelo a tak byla trať ráno mokrá. 
celý článek

Druhý den testů v Sepangu: Abaja zrychlil a snížil i časovou ztrátu na špičku CRT

Testy v Sepangu včera v závěru zmokly a dle předpovědi počasí neměl být dnešek výjimkou. Takže všichni piloti chtěli testovat už od samého začátku druhého testovacího dne a také se od první hodiny jezdilo hodně rychle. 

celý článek

Druhé testy v Sepangu - 1. den

Druhé letošní oficiální testy MotoGP začaly na okruhu "Sepang International Circuit". Krátce před 15 hodinou místního času ale dle předpovědi začalo pršet a tak většina jezdců a týmů své testování ukončili, tedy včetně našeho Karla Abrahama.
celý článek

MotoGP se vrací k 2. oficiálnímu testu do Sepangu

24 stabilních pilotů královské kubatury MotoGP - včetně našeho Karla Abrahama - bude od zítřka absolvovat třídenní testování v Sepangu.
celý článek

Rossi říká: Lorenzo byl ke mně vždy zdvořilý

Ex-mistr světa se poohlíží zpět na své dva roky u Ducati a také vysvětluje, jaký je rozdíl mezi Desmosedici a M1. Ovšem před Lorenzem, Pedrosou a taky před Márquezem má Rossi respekt.
celý článek

Testy Moto2 a Moto3 v Jerezu

V článku vám přinášíme přehled nejlepších časů během třídenního testování kubatur Moto3 a Moto2 na okruhu Jerez de la Frontera. Hned ze začátku je nutno poznamenat, že pouze druhý den se na jihu Španělska testovalo za sucha.
celý článek

Commercialbank Grand Prix of Qatar 2013 opět na čtyři dny

První závod letošního mistrovství světa MotoGP "Commercialbank Grand Prix of Qatar 2013" se opět pojede čtyři dny, přičemž závody jsou tradičně plánovány na neděli od 19:00 hod. místního času Moto3, Moto2 (20:20) a MotoGP (22:00, 21:00 času našeho).
celý článek

Sezóna 2013 pohledem žurnalistů MotoGP

Při prvním testu MotoGP 2013 v Sepangu se nejznámější motorističtí novináři z celého světa vyjádřili k nastávající sezóně MotoGP.
celý článek

Carmelo Ezpeleta vyhlášen nejlepším sportovním manažerem

Tento týden se ve španělské Barceloně konal 65. slavnostní večer španělských novin Mundo Deportivo pod názvem "Gran Gala de Mundo Deportivo", kde pan Carmelo Ezpeleta - CEO firmy Dorna Sports - dostal vyznamenání nejlepšího sportovního manažera. Při této se příležitosti se tento 66-letý Španěl vyjádřil i o svých prvních dojmech pro sezónu MotoGP 2013.

celý článek

Piloti Moto2 a Moto3 testovali ve Valencii

Třídenní oficiální testy IRTA se konaly tento týden na španělském okruhu Ricarda Torma ve Valencii.
celý článek

Třetí den testů v Sepangu - potřetí Dani Pedrosa

Všem třem testovacím dnům dominoval v Sepangu jednoznačně vicemistr světa Dani Pedrosa, který v úterý začal na čase 2.01.157, ve středu se zlepšil na 2.00.549 a dnes ubral další desetinky, takže jeho výsledný čas má hodnotu 2.00.100. Se ztrátou 0.329 byl jako druhý klasifikován mistr světa Jorge Lorenzo a o dalších 0.113 sekundy za ním se na pomyslné bedně umístil 7-násobný mistr světa královské kubatury Valentino Rossi.
celý článek

Druhý den testů ukončil předčasně déšť

Na okruhu "Sepang International Circuit" pokračovaly druhým dnem testy MotoGP. I dnes se nejvíce dařilo továrnímu pilotovi Hondy Danimu Pedrosovi. A ačkoliv Abaja zrychlil o 0,666 sekundy, tak spokojen nebyl.
celý článek

Na Masecu místo superbiků šampionát CEMC

CAMS přichází se zcela novým projektem pro jezdce silničních závodů motocyklů. Všichni jsme zažili léta stagnace a neslaného a nemastného Mistrovství České republiky silničních závodů na okruzích, které se odehrávalo v rámci Alpsko – Adriatického poháru, kdy tzv. šampionát neměl promotéra a úroveň podniků se měnila podle toho, který okruh se o ten který podnik postaral. Složitá pravidla, nespočet tříd a kubatur a nekonečné čekání mezi volnými tréninky, kvalifikacemi a jedním krátkým závodem, byly koloritem, který otrávil mnoho jezdců. To vše zmizí s nástupem šampionátu, který přináší CAMS. A nejen to!
celý článek

Testy MotoGP - Sepang, 1. den

Na okruhu "Sepang International Circuit" začaly první letošní testy kubatury MotoGP, které potrvají od úterý do čtvrtka. Testuje se vždy od 10 do 18 hodin místního času, tedy od 3 do 11 hodin času středoevropského.
celý článek

Peškův debut s motocyklem MotoGP

Druhým dnem pokračovaly testy MotoGP/CRT na okruhu v Sepangu, které byly zcela věnovány nové jednotné elektronice ECU od firmy Magneti Marelli. A své premiéry se dočkal i český Rookie této kubatury Lukáš Pešek, které dnes odpoledne odtestoval celkem 19 kol.
celý článek

V Sepangu se moc netestovalo

Dlouhá zimní přestávka konečně skončila a prvními testy začala sezona MotoGP 2013. Na pořadu byli dnes a zítra dodatečné testy královské kubatury MotoGP z důvodů možnosti zvyknutí si na jednotnou elektroniku Magneti Marelli pro týmy CRT.
celý článek

Yamaha: Přednost mají tovární piloti

Příští úterý začnou sice testy v Sepangu, ale tým Tech 3 Yamaha se na nich bude muset obejít bez nových převodovek.
celý článek

Provizorní startovní listiny MotoGP a WSBK 2013

V článku vám přinášíme souhrný přehled provizorních startovních listin všech tří kubatur MotoGP a také WSBK na novou sezonu 2013.
celý článek

Testy IRTA v Sepangu už za dva dny

Vzhledem k dodatečným testům nové jednotné ECU od Magneti Marelli se bude v Sepangu testovat celkem 5 dní a tak si přečtěte, kdo bude vidět na trati v kterých dnech.
celý článek

Pešek a jeho tým Iodaracing se představili v Trevisu

Italský tým IodaRacing Project se ve středu 30. ledna oficiálně prezentoval veřejnosti před zahájením nové sezóny MotoGP 2013. Vedle jezdecké dvojice pro královskou kategorii silničních motocyklů ve složení Lukáš Pešek, Danilo Petrucci, tým prezentoval také svého zástupce pro kategorii Moto2 Francouze Johanna Zarca.
celý článek

Petrucci: Trénink místo dovolené

Týmový kolega našeho Lukáše Peška Ital Danilo Petrucci vstupuje do své druhé sezony závodění v královské kubatuře MotoGP velmi dobře připraven po fyzické stránce a s hodně vysokými cíly.
celý článek

Claudio Costa a Clinica Mobile

Dvě jména a dva pojmy, bez kterých si současné závody MotoGP není možno ani představit. Za několik dní už 71. narozeniny slavící Dr. Claudio Costa a letos 35-letá Clinica Mobile už zachránili společně život řadě závodníků. A jak toto spojení vlastně vzniklo, si přečtěte v následujícím článku.
celý článek

Masarykův okruh zažije při Grand Prix invazi na trať

Jen několik okruhů na světě má tuto výsadu: otevřít po závodu Mistrovství světa silničních motocyklů závodní dráhu pro fanoušky. V roce 2013 mezi ně bude patřit i Masarykův okruh. Diváci se budou moci bezprostředně po skončení závodního programu projít po cílové rovince.

celý článek

Tým Cardion AB Motoracing na sezonu 2013

Cardion AB Motoracing patří v paddocku MotoGP tradičně k týmům s nejstabilnějším personálním obsazením. Tato taktika se nemění ani v roce 2013. Personální změny pouze odrážejí přechod k jinému dodavateli motocyklů.
celý článek

Abajovo závodní náčiní 2013

Motocykl vyrobený v italské továrně Aprilia spadá do kategorie tzv. CRT motocyklů pro třídu MotoGP, které kombinují prototypový rám vyvinutý speciálně pro MotoGP s motorem založeným na základech produkčního motoru. Tento motocykl budou sedlat ve 24 členném startovním poli MotoGP 2013 celkem čtyři piloti včetně našeho Karla Abrahama.
celý článek

Abaja předvedl motorku v kostele, ale na boží pomoc nespoléhá

Mystická atmosféra kostela na pražském Smíchově se promítla i do křtu motocyklu Aprilia ART, s nímž vyjede Karel Abraham do své třetí sezóny MotoGP v mistrovství světa.

 

 
celý článek

Stoner a jeho nová vila v Gold Coast

Ex-mistr světa MotoGP Casey Stoner se rozhodl natrvalo usadit doma v Austrálii. Nyní si bývalý tovární jezdec Ducati a Hondy zakoupil luxusní vilu za 4,25 milionů dolarů na Zlatém pobřeží.
celý článek

Aoyama si zlomil levé zápěstí

Při motokrosovém tréninku nedaleko Barcelony si ex-mistr dvěstěpadesátek Japonec Hiroshi Aoyama zlomil levé zápěstí, když při pádu "zapomněl" svou levou ruku v zadním kole...
celý článek

Ezpeleta: CRT jsou velkým úspěchem

Dle CEO Dorny Carmela Ezpelety splnily CRT svůj cíl a nebyly jen doplněním startovní listiny. O budoucnost MotoGP pak nemá španělský boss vůbec starost, ba naopak očekává její další postupný vzestup.
celý článek

Bridgestone: 15 000 pneumatik MotoGP na jednu sezonu

Bridgestone je od roku 2009 jediným dodavatelem pneumatik pro královskou kubaturu. Thomas Scholz je šéfem koordinace této firmy a má na starost kompletní logistiku do paddocku GP.
celý článek

Cecchinello plánuje na rok 2014 tým se dvěma piloty

Týmový šéf LCR-Honda Lucio Cecchinello chce příští rok koupit produkční motocykl Honda a poslat tak do závodního pole MotoGP ještě druhého jezdce.
celý článek

Blake Young s wild card při závodech v USA

26-letý Blake Young, superbikový vice-mistr AMA 2011 a 2012, pojede v následující sezoně všechny tři závody MotoGP, které se budou konat na území USA.
celý článek

Carmelo Ezpeleta prozradil, že motory Yamaha budou stát 800.000 Euro

CEO Dorny Carmelo Ezpeleta dosáhl dalšího krůčku ke splnění cíle: Týmy MotoGP budou mít v roce 2014 velký výběr závodního materiálu.
celý článek

Dovizioso, Hayden, Spies a Iannone se představili na sněhu

Ducati včera okolo 22 hodiny večer prezentovala v Madonna di Campiglio své jezdecké kvarteto na sezónu 2013.
celý článek

Lukáš Pešek vstupuje do MotoGP

V Praze dnes proběhla tisková konference ke vstupu Lukáše Peška do MotoGP. Společně s Lukášem Peškem se novinářům představil také Josef Liška, manažer českého jezdce. Ten také potvrdil, že celá závodní sezona 27-letého Lukáše Peška v MotoGP je finančně pokryta: "Partneři a sponzoři budou představeni zvlášť před zahájením sezony", řekl staronový manažer Liška.
celý článek

Začal Wroom 2013

V italském lyžařském středisku Madonna di Campiglio se dnes konalo představení továrního týmu Ducati, za který pojedou v sezoně 2013 Ital Andrea Dovizioso a Američan Nicky Hayden.
celý článek

Skvělé, už šesté, Abajovo Mecheche!

Začátkem ledna slaví náš LOKALMATADOR Karel "Abaja" Abraham nejen své narozeniny, ale pravidelně se setkává i se svými fanoušky. Takže letošní leden nebyl pochopitelně výjimkou a toto setkání se konalo v sobotu nedaleko Brna a v blízkosti Masarykova okruhu. A jelikož pozvání přijali i ředitelka "Masecu" Mgr. Ivana Ulmanová a manažer týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham sr., tak se řeč točila i kolem aktuálních otázek, které přímo s Abajou zas tak nesouvisely.
celý článek

Yamaha by chtěla na rok 2014 Pola Espargara

Yamaha Motor Racing jedná s Polem Espargarem o smlouvě do MotoGP na sezonu 2014. Aktuální vicemistr světa kubatury Moto2 už mnohokrát přesvědčil o svém talentu a rychlosti v závodech.
celý článek

Agostini: Rossi ještě není na konci kariéry

Giacomo Agostini je názoru, že Valentino Rossi je i nadále schopen vyhrávat závody, ovšem o získání jeho desátého titulu mistra světa má určité pochybnosti.
celý článek

Nový časový program závodních víkendů

Jak jsme vás už informovali, kvalifikační trénink královské kubatury MotoGP bude mít v následující sezoně jiný modus a kvůli němu se proto mění i časový program sobotního odpoledne.
celý článek

Britské čekání na titul mistra světa

1969, 1971 a 1977 – tak staré jsou totiž poslední britské tituly mistrů světa ve třech objemových kubaturách Grand Prix. Britové dominovali dříve motocyklovému sportu, a také značky motocyklů z britských ostrovů hrály prim - od Nortona přes Triumph až po BSA, Matchless, AJS a Metisse.
celý článek

Cardion nebude ECU měnit

Šéf technik MotoGP Corrado Cecchinelli oficiálně oznámil, že v nové sezoně 2013 celkem čtyři týmy využijí nové ECU od Magneti Marelli. "Ioda, Avintia, Forward Racing a Paul Bird - ten ovšem pouze pro nový bike PBM Bike jezdce Michaela Lavertyho", řekl Cecchinello pro Gazetta dello Sport.
celý článek

Nakamoto vidí sezonu 2013 jako poslední šanci pro Pedrosu

Viceprezident HRC Shuhei Nakamoto je názoru, že Dani Pedrosa bude mít v roce 2013 poslední šanci na zisk titulu mistra světa a staví ho v následujícím článku pod určitý výkonnostní tlak. Přesto ale boss Hondy malému Španělovi hodně věří. 
celý článek

Gigi Dall'Igna: Návrat továren do MotoGP?

Ředitel závodního oddělení Aprilie Gigi Dall'Igna je názoru, že po převzetí moci Dornou obou dvou šampionátů - tedy jak MotoGP, tak i superbikového - nastal čas návratu továren Aprilia, Suzuki nebo Kawasaki do šampionátu MotoGP, tedy značek, které se už několik let tohoto šampionátu nezúčastňují.
celý článek

Biaggi: Rossi je lepší než Copperfield

Velmi zajímavý rozhovor poskytl stále ještě úřadující mistr světa superbiků Max Biaggi motoristickému časopisu MotorSportAktuell. Srovnává v něm nejen obě motocyklové série, tedy MotoGP a WSBK, nýbrž hovoří i o svém největším domácím rivalovi Valentinu Rossim, kterého srovnává v ironii s kouzelníkem Copperfieldem. A vyjadřuje se také ke své nejbližší budoucnosti.
celý článek

Bryan Staring: Sen o MotoGP se stal skutečností

Australan Bryan Staring bude pilotovat v roce 2013 motocykl FTR-Honda pro tým Go & Fun Honda Gresini v kubatuře MotoGP. Staring hovoří o svém splněném snu.
celý článek

Citáty roku 2012, týkající se kubatury MotoGP

Připomeňme si výroky z paddocku MotoGP, které zazněly v průběhu minulé sezony.
celý článek

Smith zahájí přípravu v Kataru

Rookie MotoGP Bradley Smith se zúčastní závodu počítaného do seriálu «Qatar International Road Racing Championship», aby se tak připravil na svou premiéru MotoGP v Losailu.

celý článek

Sezona 2013 začne 5. února v Sepangu

Od 1. prosince platí v kubatuře MotoGP absolutní zákaz testování, který končí 1. února. V kubaturách Moto2 a Moto3 se naopak i v tomto období testovat může, ovšem od 12. listopadu po testech IRTA ve Valencii pouze na tratích, které nejsou zařazeny v kalendáři GP. Proto se většina testů nižších kubatur odehrává na okruzích v Albacete a v Almerii
celý článek

Nejvíce si stěžoval Colin Edwards, který nebyl vůbec spokojen s bikem 2012

Zkušený americký pilot Colin Edwards nenechal na svém loňském motocyklu Suter-BMW jedinou niť suchou. Ovšem výrobce šasí Eskil Suter si to také nenechal líbit a vzápětí kontroval.
celý článek